HTC metaverse projeleri için Pixiv ile ortak oldu

Tayvan merkezli teknoloji firması HTC, metaverse projelerinde 3D avatarlar oluşturmak için Pixiv'le yeni bir iş ortaklığı yaptı.

Metaverse'ün hayatımıza girmesiyle birçok teknoloji markası bu sektöre adım atabilmek adına birtakım girişimlerde bulunuyor. Özellikle son dönemlerde markaların belirli ortaklıklar ile metaverse'te yer edinmeye çalıştıklarına şahit oluyoruz. Son olarak ise Tayvan merkezli akıllı telefon ve sanal gerçeklik gözlüğü üreticisi HTC, yayımlanan bir basın açıklamasında, metaverse platformu VIVERSE‘de anime tarzı üç boyutlu avatarlar oluşturmak amacıyla Japonya merkezli  sanatçılar için sanal topluluk platformu Pixiv ile ortaklık kuracağı belirtildi.

HTC’nin metaverse projesi VIVERSE'ün başkanı Joseph Lin konu hakkında, "Pixiv ile yapılan iş ortaklığı, VIVERSE’deki sanal karakter sayısını hızla artıracak. Anime ve manga stillerini tercih eden kullanıcıların ihtiyaçlarını önemli ölçüde karşılayacak" açıklamasında bulundu.

htc-1

VIVERSE’deki sanal karakter sayısını hızlı bir şekilde artmasını sağlayacak bu ortaklık sayesinde Anime ve manga stillerini tercih eden kullanıcılara da hitap edilecek. Pixiv tarafından 2018’de başlatılan ve kullanıcıların 3D karakterleri özelleştirmesine imkan tanıyan VRoid, günde 10 binden fazla avatar üretebiliyor. Yapılan anlaşmaya göre HTC, VRoid’in bu özelliğinden faydalanacak.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir