HSBC: ''İçtenlikle, Açıklıkla''

HSBC son zamanlarda yeni bir strateji ile yoluna devam etmeye başladı; "İçtenlikle, açıklıkla". Müşterilerine vaat ettiği en önemli iki değeri gösteren slogan ile açıklık ve şeffaflığı vurgularken, içtenlikle de üstlerine düşen görevi yerine getirmeye tüm samimiyetleri ile devam edeceklerini belirtiyorlar aslında.

Geçtiğimiz hafta HSBC genel müdürlük binasında bir sunuma katılma fırsatım olmuştu. Yeni stratejilerini aslında müşterilerine aktarmadan önce kendileri çok güzel bir şekilde özümseyebilmek için binanın hemen hemen her köşesinde yeni söylemlerini gösteren cut-outları yerleştirmişler. Sadece marka iletişimini hazırlayan kişiler, yönetim kurulu gibi bu konuda söz sahibi olan kişiler ile bu söylemi yürütmek yerine bütün çalışanları ile birlikte yeni söylemi özümsemeleri çok fazla çekmişti dikkatimi. Her zaman söyledikleri "World's local bank" söylemini kendi içlerinde de uygulayan bu marka tüm çalışanları ile bir olmayı iyi başarıyor diyebilirim, kişisel gözlemlerime de dayanarak.

Bunun yanı sıra artık bu sloganı müşterilerle paylaşma zamanı geldiğinde, Grey İstanbul ile birlikte çok başarılı bir çalışma ortaya çıktı. Gerçekten markanın esinlendiği çocuklar, kampanyanın ilk reklam filminin de yıldızları oldu. KrediNET ürününü tanıtmak amacıyla hazırlanan çalışmada, hiçbir büyüğe yer verilmeden tamamen esin kaynağı olan çocuklardan oluşan bir reklam hazırlandı. Çocuklardan nasıl ve ne konularda esinlenildiği anlatılan bu çalışma ile HSBC başarılı bir lansman sürecine imza attı diyebiliriz.

http://vimeo.com/63583007

Dipnot: HSBC'nin çocukları kullanması, markaya duyulan sempatiyi sizce ne kadar olumlu etkiler?

Meta'ya 3,2 milyar dolarlık dava açıldı

Açılan davada, Meta'nın bir kişinin tekelinde olduğu ve adil olmayan şartlarda dayatma yaptığı iddia ediliyor.

Bunlar İlginizi Çekebilir