Herbalife, Türkiye’deki 25. yılını kutladı

Herbalife, Türkiye’deki 25. yılını düzenlediği bir etkinlikle kutladı. Önümüzdeki dönemde gündemde olacak beslenme trendlerini de paylaşan marka, şirketin kazanımlarını ve geleceğe yönelik hedeflerini de açıkladı.

Herbalife International’a bağlı olarak Türkiye’de yürüttüğü faaliyetlerin 25. yılını geride bırakan Herbalife, Herbalife Türkiye Genel Müdürü Naime Yalçın’ın ev sahipliğinde düzenlediği bir etkinlikle kutladı. 

Etkinlikte yaptığı konuşmada Herbalife’ın Türkiye’deki distribütörlerinin yüzde 55’inin kadınlardan oluştuğunu belirten Herbalife Türkiye Genel Müdürü Naime Yalçın, bu alanda sundukları katkıları şöyle ifade etti: “Distribütörlerimizin çoğunluğunu oluşturan kadın ve gençleri birer ‘mikro girişimci’ olarak konumlandırıyoruz. Kadın girişimcilerden aldığımız güçle her gün daha çok kişiye ulaşıyor, hedeflerimize daha da yaklaşıyoruz. Kadının toplumun ve ekonominin her alanında var olması şart. Bunun için de en başta ekonomik özgürlüğüne sahip olması gerekiyor. Biz de kariyer veya eğitimine ara vermiş ancak çalışmaya hevesli, kendi işinin patronu olmak isteyen kadınları destekleyen bir çalışma sistemi sunuyoruz. Sektör olarak kadın istihdamına önemli bir katkı sağlıyoruz.”

Herbalife, kilo kontrolüne destek olan ürünleriyle öne çıktığı Türkiye pazarında; bugün beslenme, takviye gıda, aktif yaşam ürünleri, kişisel bakım ve sporcu beslenmesine kadar pek çok farklı ürün portföyüyle tanınıyor.

Yenilikçi ürünlerle portföyünü büyütürken doğrudan satış pazarının büyümesine katkı sunduklarını belirten Yalçın, bu süreçte dünyada gittikçe yükselişe geçen bitki bazlı beslenme trendinin de Herbalife’ın büyümesini yukarı yönlü ivme katacağının altını çizdi. Pandemi sonrasında gelişen yeni beslenme trendlerine değinen Yalçın, şöyle konuştu; “Günümüzde birçok tüketici bitki bazlı beslenmeye yöneldiği için bitki bazlı protein ürünleri de artış gösteriyor. Bitki bazlı beslenme pazar hacminin 2026'da 15,6 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Herbalife olarak ürünlerimizin çoğu bitki bazlı protein içerdiği için vejetaryen ve vegan diyete uygun. Bu da iklim krizi nedeniyle önümüzdeki dönemde daha çok gündeme gelecek olan sürdürülebilir ve bitki bazlı beslenmede bizi bir adım öne taşıyor. Hızlı yaşam temposunda protein ve bitki bazlı beslenmeye özen gösteren tüketicilere daha çok seçenek sunuyor olmak bizi çok mutlu ediyor.”

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir