Hepsiburada Premium vs Amazon Prime! Hangisi daha avantajlı?

Geçtiğimiz gün yaptığı açıklamayla Amazon Prime üyelik ücretini 7,90 TL'den 39 TL'ye yükseltme kararı alan Amazon Prime ile Hepsiburada Premium servislerini karşılaştırdık.

Amazon Türkiye, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamayla Amazon Prime üyelik ücretini 7,90 TL'den 39 TL'ye yükseltme kararı aldığını duyurdu. Ülkemizde kullanıma sunulmaya başlandığı 2020 yılından beri 7,90 TL olarak ücretlendirilen Amazon Prime üyelik ücretindeki artışla birlikte birçok kullanıcı, alternatif bir platform arayışı içerisine girdi. Alternatif olarak görülen platformların başında ise Hepsiburada'nın müşterilerine aylık abonelik ücreti ile sunduğu Hepsiburada Premium geliyor. Sizler için Amazon Prime ile Hepsiburada Premium servislerini karşılaştırdık.

Abonelik Ücretleri

Abonelik fiyatlandırmasına baktığımızda, Amazon Prime servisi şu an için aylık 39 TL abonelik ücretiyle karşımıza çıkıyor. Diğer bir yandan, Hepsiburada Premium, aylık 14,90 TL'lik ücretle kullanıcılara sunuluyor. Ayrıca kullanıcılar, Hepsiburada Premium ilk kez üye olanlar için ilk ay 1 TL kampanyasından yararlanabiliyor. 

BluTV'ye ücretsiz erişim

Hepsiburada Premium üyeleri, sunulan birçok avantajın yanında, Discovery ve Last of Us gibi HBO'nun küresel çapta ses getiren içeriklerine erişebiliyorlar. Ayrıca Hepsiburada Premium aboneleri, normal şartlar altında aylık ücreti 69,90 TL olan BluTV'den ücretsiz bir şekilde yararlanabiliyorlar.

blutv-3

Ücretsiz kargo ve daha birçok ayrıcalık

Hepsiburada Premium üyeleri, 25 TL üstü aldıkları hiçbir ürün için kargo ücreti ödemiyorlar. Hepsiburada üzerinden alışveriş yapan kullanıcılar için ücretsiz kargo fırsatı oldukça avantajlı bir seçenek oluyor. Ayrıca Hepsiburada Premium aboneleri, Hepsiburada üzerinden satın aldıkları ürünleri 14 gün içerisinde kapıdan iade edebiliyorlar.

Free shipping

Diğer bir taraftan, Hepsiburada üzerinden satın alınan mobilya ürünlerinde Hepsiburada Premium aboneleri, yüzde 50 indirimli mobilya montajından faydalanabiliyor. Premium üyeleri, Hepsiburada üzerinden yaptıkları her alışverişte, harcadıkları tutarın yüzde 3'ünü sonraki alışverişlerde kullanılabilecekleri Hepsipay Papel kazanıyor. Hepsipay cüzdanlarına yüklenen Hepsipay Papel'ler ile premium üyeleri, kazandıkları puanları 15 gün boyunca tüm alışverişlerde kullanılabiliyor. 

Ücretsiz randevulu teslimat

Hepsiburada Premium aboneleri, iş veya seyahat durumlarında kullanıcıların belirledikleri tarihte ürünlerinin teslim edilmesini sağlayan randevulu teslimat hizmetini ücretsiz olarak kullanabiliyorlar. 

Öncelikli çağrı merkezi

Hepsiburada Premium üyeleri, Hepsiburada üzerinden yaptıkları alışverişlerde herhangi bir sorun yaşamaları durumunda, 0850 252 40 00 numaralı Hepsiburada Çağrı Merkezi'nden öncelikli destek hizmeti alabiliyorlar.

müşteri

Yüzde 50 indirimli lastik montajı

Hepsiburada Premium üyeleri, yaz ve kış dönemlerinde gerekecek lastik montajlarını yüzde 50 indirimli olarak gerçekleştirebiliyorlar.

Çeşitli işbirlikleri

Hepsiburada Premium üyeleri, Hepsiburada Su alışverişlerinde 8 TL indirim, Petrol Ofisi harcamalarında 5 kat puan, DogGo hizmetlerinde yüzde 10 indirim, Pişir uygulamasında yer alan seçili menülerde yüzde 50'ye varan indirim ve dönemsel olarak yapılan Yemeksepeti ve Pizza Hut gibi markalarla avantajlı işbirliklerinden faydalanabiliyor.

Hepsiburada Premium vs Amazon Prime

hepsiburada_prime-20

 

 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir