Hepsiburada'dan “1 TL’lik zam” iddialarına ilişkin açıklama

Hepsiburada, sosyal medyada konuşulan HepsiJet çalışanlarına “1 TL zam” yapıldığına yönelik iddialarla ilgili açıklama yaptı.

Geçtiğimiz günlerde e-ticaret uygulaması Trendyol, uyguladığı zam oranı sebebiyle çalışanları tarafından protesto  edilmişti. Bunun üzerine açıklamada bulunan Trendyol, zam oranlarında düzenleme gerçekleştirdi. 

Bu krizin üzerine Hepsiburada'nın bir hizmeti olan HepsiJet çalışanlarının da “1 TL’lik zam” iddiasıyla  çalışmayı durdurduğuna yönelik iddialar sosyal medyada gündem oldu. Yapılan paylaşımlarda, 3,75 TL olan paket başı ücretin 1 TL zam oranı ile 4,75 TL’ye çıkarıldığı söylendi. Hepsiburada ise konuya ilişkin açıklamada bulundu.

Hepsiburada, yaptığı açıklamada, "24 Ocak tarihinde açıkladığımız yıllık artış oranları sonrasında HepsiJet çatısı altında kendi şirketleriyle sipariş teslimatı yapan 2095 iş ortağımızın 2022 yılı için ortalama gelirleri yıllık olarak %46 oranında artmıştır. Sektör ortalamasının oldukça üzerinde olan bu artış oranı dışında taşımacı iş ortaklarımıza destek amacıyla Aralık ve Ocak aylarında ek yakıt katkısı yapılmıştır. Çeşitli mecralarda “1 TL zam” olarak yansıtılan birim teslimat fiyat artışı yanlış bir algı oluşturulmak üzere kasıtlı olarak kullanılmaktadır. Bu zam, yapılan yüzde 46’lık yıllık toplam artışın sadece bir bölümünü oluşturmaktadır.

HepsiJet, tüm imkanlarını seferber ederek ve yapabileceğinin en iyisini yaparak, şirketleri aracılığıyla teslimat yapan iş ortaklarının her zaman yanlarında olmaya devam edecektir. Sektörünün yerli sermayeli en büyük şirketi olarak çalışmalarımızı, ülkemizin içinde bulunduğu sosyo-ekonomik koşulları ve tüm paydaşlarımızın hassasiyetlerini göz önünde bulundurarak yürütüyoruz. Türkiye’nin Hepsiburada’sı olarak sürdürülebilir paydaşlık hukukundan taviz vermeden, çalışanlarımız ve iş ortaklarımızla birlikte kazanma ve büyüme prensibiyle çalışmaya devam edeceğiz." sözlerine yer verdi.

Cem Yılmaz konu ile ilgili paylaşım yaptı

Hepsiburada ile uzun soluklu işbirliği gerçekleştiren ve Hepsiburada'nın reklam yüzü olan Cem Yılmaz da Twitter üzerinden konu ile ilgili olarak çalışanların yanında olduğunu belirterek sorunun en kısa sürede çözülmesini temenni eden bir paylaşımda bulundu.

Türkiye metaverse'e hazır mı? [Araştırma]

Kuantum Araştırma’nın Pazarlamasyon için gerçekleştirdiği “Metaverse Kavramı Araştırması”; toplumda ve işletmelerde metaverse kavramı konusundaki algıya ve bilgi düzeyine ışık tutuyor.

Bunlar İlginizi Çekebilir