Hellmann's'tan gıda israfını önleyen akıllı kavanoz

Hellmann's yeni akıllı kavanozları ile gıda israfını önlemeyi hedefliyor.

Hellmann's, sıcaklık hassasiyeti olan akıllı kavanozlarını piyasaya sürüyor. Markanın bu akıllı kavanozu aynı zamanda buzdolabındaki diğer yiyeceklerin boşa gitmesini engelleyen bir gösterge olarak çalışıyor.

Ogilvy tarafından hazırlanan sıcaklık hassasiyetli etiketler, çağdaş uygulamalı sanat firması Jacky Winter Group ve sanatçı Ellen Porteus ile birlikte tasarlandı. Ayrıca iklim değişikliği ve gıda israfıyla mücadele eden bir kamu güvenlik teknolojileri ve hizmetleri şirketi olan WRAP ile çalışan Hellmann's, bu girişimi başlattı.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hellmann’s UK (@hellmannsuk)'in paylaştığı bir gönderi

Etiketlerin oluşturulması sırasında bir tür termokromik mürekkep kullanıldı, bu sayede etiketler çeşitli sıcaklıklarda farklı tasarımlar gösteriyor. Bu sayede buzdolabı yeterince soğuksa, tüm renkli sanat eserleri net bir şekilde gözüküyor

The Northern Echo'ya göre, WRAP İşbirliği ve Değişim Direktörü Catherine David, yılda 4,5 milyon ton iyi yiyeceğin israf edildiğine dikkat çekiyor. Markalar, müşterilerin buzdolaplarında sıcaklıkları düşürerek kendilerine bir iyilik yapacaklarını öne sürüyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir