Heinz'dan "ekilebilir" ketçap etiketleri

Çevremize karşı duyduğumuz sorumluluğun günden güne artmasıyla birlikte markalar, çeşitli çalışmalarla bu duyarlılığı geniş alanlara yaymaya çalışıyor. Konuyla ilgili olarak geçtiğimiz günlerde Heinz, çevre bilincini artıracak yaratıcı bir çalışma hazırladı.

Heinz, ketçap ve mayonez kutularının üzerinde yer alan etiketlerden fayda sağlamak amacıyla hazırladığı kampanyada, etiketlerden domates elde ediyor. Etiketlerin kutularda yer alması ve hiçbir fayda sağlamaması fikri, ekilebilir etiketten domates elde etme fikrine dönüşüyor. Kısaca Heinz kullanıcıları, kutularda yer alan etiketleri toprağa ektiği zaman yeni domatesler yetişiyor.

Aynı zamanda müşterilerin Heinz'ın ketçaplarının gerçekten de domatesten elde edildiğinde inanmamaları üzerine böyle bir çalışma yaptıklarını duyuran Heinz Brezilya'nın Marka Müdürü Luana Sa yaptığı açıklamada, “Bu eylemle ketçabımızın bu farklı lezzete sahip olduğunu göstermek istiyoruz çünkü ilk sıraya kendi tohumlarımızdan, evde ektiğimiz ve yetiştirdiğimiz Heinz tohumlarından elde ediyoruz. Ekilebilir etiket, Heinz Ketçap kalitesini ve üstünlüğünü pekiştirerek tüketiciyi bu sürece katılmaya ve bu süreç hakkında daha fazla bilgi edinmeye davet eder.” dedi.

Şimdilik 300 adet ekilebilir etiket oluşturan Heinz'in etiketleri çevrimiçi kanallarında ve Sao Paulo'daki Pao de Acucar süpermarket zincirinde bulunan şişelerde satılıyor. Kampanyayı daha geniş alana yaymak konusunda ise henüz bir açıklama yapılmadı.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir