Heinz, "Yemeğinizi ketçap için soğutur musunuz?" sorusunu cevapladı

Ünlü ketçap markası Heinz, yeni reklam filminde "Heinz için yemeği soğutmaya değer" dedirtiyor.

Ünlü ketçap markası Heinz, yemeğe giden müşterilerle bir anket yaptı. ABD, Kanada, İngiltere, Şili, Fransa, BAE ve Brezilya'da yapılan proje, ankete katılan insanlara çok basit bir soru sordu: "Yemeğinizi ketçapsız bir şekilde hemen mi yemek istersiniz yoksa bekleyerek ketçaplı mı yemek istersiniz? "

Farklı ülkelerde farklı restoran ve kafelerde yapılan anket sonuçları oldukça ilginç. Ankete katılan 2.706 müşterinin üçte ikisinden fazlasının ketçapsız yemektense yemeği beklemeyi tercih ettiğini söyledi. Soğuk yemek gelse bile.

'Bekle' başlıklı kısa spot, Şili yaratıcı ajansı 1984'ün çalışması. Kurucusu ve Kreatif Direktörü Felipe Manalich reklamla ilgili şunları söylüyor: “Sabırsız tüketiciler haline geldik ve her şeyin hızlı olmasını istediğimiz bir çağda beklemek, aslında bir sevgi eylemi. Fikir basit bir gözlemle başladı: Bir restoranda insanlar oturmak için beklerler, kendilerine bakılmasını beklerler, yemeklerinin gelmesini beklerler ardından hepsi de beklemeye devam eder. Peki neden bekliyorlar? Sorunun peşine düştük ve yanıt Heinz'daydı."

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir