Heinz'dan kırmızı dövme mürekkebi

Heinz, dövme mürekkebi geliştirmek için PANTONE ile işbirliği yaptı.

Kırmızı dövme mürekkebi, estetik olarak beğenilse de maalesef sağlık açısından içerisinde bulundurduğu civa, kadmiyum ve demir oksit gibi metal bazlı bileşikler sebebiyle en riskli renklerden biri olarak biliniyor. 

Rengin çoğu zaman enfeksiyonlara, reaksiyonlara ve diğer sağlık sorunlarına neden olması sebebiyle bu tür dövmelerin yan etkilerini azaltmak için uzun süre önce kısıtlamalar getirilmeye başlandı. Avrupa Birliği, mürekkep oluşturmak için 4 binden fazla bileşeni yasakladı.

Heinz da bu durumun etkilerini azaltmak amacıyla PANTONE ile bir işbirliği geliştirdi. Marka, PANTONE'un hazırladığı Heinz 57 Kırmızısı'ndan ilham alan, içinde zararlı bileşenler bulunmayan yeni bir pigment geliştirdi. Renklendirme, Heinz'in Brezilyalı ajans ortağı SOKO ve mürekkep üreticisi Electric Ink ile yapıldı.

Heinz'in marka lideri Thiago Stelle, markanın kırmızı boyanın zararlı etkileriyle başa çıkması gerektiğini ve hayranlarına sevgilerini göstermeleri için yeni bir çözüm ve eğlenceli yollar sunması gerektiğini söyledi.

Markaya saygı için ne tür bir dövme alacaklarını belirlemek isteyen meraklı hayranlara yardımcı olmak için ayrıca beş Brezilyalı dövme sanatçısıyla çalışan Heinz, her sanatçının arka planını, sanat tarzını ve Brezilya kültürünün çeşitliliğini gösteren 57 şablon tasarladı.

Kampanya için hazırlanan videonun sonunda sadece "en iyi dövmecilerde yakında mevcut olacak" notu yer alıyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir