Heinz'dan kâğıttan üretilmiş ketçap şişesi

Heinz, plastik kullanımını azaltmak için kâğıttan ketçap şişesi üretti.

Heinz, sektörde sürdürülebilirliği benimsemek ve yenilenebilir ambalaj kullanarak çevre bilinci oluşturmak adına plastik şişelerinden vazgeçme kararı aldı.

Sürdürülebilir ambalaj şirketi Pulpex ile işbirliği içerisinde gerçekleştirdiği anlaşmayla Heniz, fosil yakıt bazlı malzemeden vazgeçerek odun hamurundan üretilen yeni ambalajlara geçmeyi planlıyor. Kraft Heinz tarafından yapılan bir basın açıklamasına göre Pulpex, kâğıttan üretilen şişelerinin karbon ayak izi açısından cam ve plastikten daha yaralı olduğunu söylüyor.

Kâğıt ambalajlar şimdilik hâlâ test aşamasında olmasına rağmen kısa süre içerisinde raflarda olacağını açıklayan Kraft Heinz CEO'su Miguel Patricio, "Ambalaj atıkları, sektör genelinde hepimizin üzerine düşeni yapması gereken bir sorundur, bu nedenle, tüketicilere daha fazla seçenek sunarak Kraft Heinz'deki markalarımız genelinde sürdürülebilir ambalaj çözümlerini keşfetmek için adımlar atmaya kararlıyız." açıklamasında bulundu.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

The Kraft Heinz Company (@kraftheinzus)'in paylaştığı bir gönderi

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir