Hava Yolu Şirketleri ve Oteller, İş Seyahatlerini Güçlendirmek İçin Yaratıcı Yollar Deniyorlar

Salgın sürecindeki durgunluğun ardından küresel havacılık endüstrisinin yeniden faaliyete geçmesiyle birlikte, hava yolu firmaları ve otel zincirleri en değerli müşterileri olan iş amaçlı seyahat eden yolcularını tutabilmek için yaratıcı yollar deniyor.

https://pazarlamasyon.com/singapur-hava-yollari-a380-jumbo-jeti-restorana-donusturuyor/

Geliri bu yıl %85 düşen ABD'nin üçüncü en büyük hava yolu United Hava Yolları, uçuşları ve ofis alanlarını bir paket haline getirmek için toplantı ve etkinlik şirketi Peerspace ile iş birliği yapmaya hazırlanıyor. United, işleri uzun mesafeli seyahatler gerektiren profesyonelleri hedefliyor. Fiyatı 5.000 dolardan başlayan paketler, bir gidiş-dönüş uçuşu ve kısa süreli bir çalışma alanı, veya küçük toplantılar için "benzersiz bir işbirliği" alanı içeriyor.

Global Business Travel Association'a göre, 2019'da iş seyahatinde olanlar ve onların işverenleri, küresel ekonomiye 1,5 trilyon dolar katkıda bulundu. İş amaçlı seyahat edenlerin %60'ından fazlası lüks otellerde kalıyor ve tipik bir yılda iş seyahatinde olanlar bir hava yolunun kârının %75'ini oluşturuyor.

https://pazarlamasyon.com/ucak-kafeler-asyada-buyumeye-basladi/

İş amaçlı seyahat edenlere bağlı olanlar yalnızca hava yolları değil. Otel endüstrisi analisti STR'ye göre, otellerde 10 kişiden fazla grup doluluk oranı bir yıl önceye göre %80'den fazla düşüşle %4,7 oldu. Lüks otel zinciri Marriott’un kurumsal seyahatleri %79 azaldı. Benzer durumda olan Hilton, ABD ve Birleşik Krallık'ta günlük ücret karşılığında bir oda, masa ve Wi-Fi hizmeti sağlayan WorkSpaces by Hilton adında bir program duyurdu. Marriott'un da yakında benzer bir program başlatması bekleniyor.

Eylül ayı sonlarında, lüks otel markası CitizenM, "otel endüstrisinin Netflix'i" olmayı hedefleyerek iş seyahatinde olanlar için bir abonelik hizmeti oluşturdu. Aylık 600 dolar karşılığında, konuklara CitizenM’in ortak çalışma alanlarına, toplantı odalarına ve olanaklarına tam erişim izni veriliyor ve üç gece konaklama imkanı sunuluyor. Ayrıca, konuklar mevcut oda fiyatından en az yedi gece kaldıklarında herhangi bir CitizenM otelinde 30 gün konaklama imkanı veren Global Passport adlı 1.500 dolarlık bir teklif de sunuldu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir