Güney Kore Başbakanı Clubhouse'a Katıldı

Lansmanından bu yana yaklaşık 8 milyon indirme sayısına ulaşan Clubhouse'un popülaritesi gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Son olarak TechCrunch'ın haberine göre Güney Kore medyası birkaç gün önce ülkenin şu anki başbakanı ülkenin şu anki başbakanı Chung Sye-kyun'un @gyunvely kullanıcı adıyla uygulamaya resmi olarak katıldığını duyurdu. Bu katılım başbakanı Clubhouse'a katılan dünya çapında en üst düzey siyasi lider arasına soktu.

14 Şubat 2021'de hesabı oluşturan Güney Kore başbakanını, TJ Park adını kullanan bir kullanıcı  davet etti. Şimdiye kadar 749 takipçi toplayan ve 187 kişi takip eden başbakanın bu durumu belki de uygulamanın, dünyanın en mobil ve bağlantılı dijital ekonomilerinden birinde mevcut erişimi gösteriyor.

Güney Kore başbakanının profil fotoğrafında, Kore'de koronavirüs pandemisi boyunca politikacılar tarafından giyilen ve Kore sivil savunma üniformasına atıfta bulunan sarı ceketli çizgi film karakteri olan hali yer alıyor.

https://pazarlamasyon.com/clubhouse-cinde-yasaklandi/

 

Başbakan dün Facebook'ta yaptığı bir paylaşımda Clubhouse'a katıldığını "Bu uygulamanın bu günlerde 'ateşli' olduğunu duydum, bu yüzden bir gece onu denemek istedim'' diyerek duyurdu. Ayrıca, ''Beklenmedik sorular ve tepkiler beni biraz şaşırttı ama yeni deneyim zevkliydi. Sanırım gelecekte zaman zaman katılacağım. Yüz yüze iletişimin çok zor olduğu bir dönemde yaşarken sosyal medya platformlarının iyi birer iletişim aracı olduğunu düşünüyorum " diye ekledi.

https://pazarlamasyon.com/clubhouse-ne-kadar-guvenilir/

Clubhouse, teknoloji meraklıları ve akla gelebilecek her tür pazarlama, e-ticaret ve reklamcılık kültürü uzmanı için bir demirbaş haline gelirken aynı zamanda bu haber ile uygulama, diğer sosyal ağlara nazaran siyasetçilerin de en hızlı giriş yaptığı bir platform olma özelliği kazandı. 

Haftanın Web3 gelişmeleri artık YouTube'da!

Haftanın en önemli Web3 gelişmelerini meraklılarıyla buluşturan "Haftanın önemli Web3 gelişmeleri" artık YouTube'da!

Bunlar İlginizi Çekebilir