Gucci, İlk Kez Down Sendromlu Bir Modeli Öne Çıkardı

Ellie Gouldstein, Gucci Beauty ve Vogue İtalya'nın "basmakalıp olmayan ve alışılmadık güzellik temasını" ve yeni yetenekleri destekleyen "Alışılmadık Güzellik" kampanyasının bir parçası. Proje kapsamında, ilk kez Down sendromlu bir model markayla birlikte öne çıkıyor.

Goldstein, British Vogue'a verdiği röportajda, "Gucci Beauty kampanyasının bir parçası olmak şahane ve mükemmel hissettiriyor. Özellikle bu kampanyaya seçildiğim için kendimle gurur duyuyorum. Fotoğraflara baktığımda mutlu hissediyorum, tüm dünyadan gelen beğeniler ve yorumlar çok yoğun." dedi.

https://pazarlamasyon.com/gucci-yeni-modeli-ile-standart-guzellik-algisini-yikiyor-mu/

"Alışılmadık Güzellik" projesi, Gucci Beauty ve Photo Vogue Festivali arasındaki bir girişimin sonucu olarak Ocak 2020'de Instagram'da başlatıldı. Amaç, Gucci Beauty ve Vogue İtalya için alışılmadık güzelliğe odaklanan dijital bir çekim için iki fotoğrafçı seçmekti. Instagram'da yayınlanan 6.000'den fazla fotoğraftan sonra markalar, şubat ayında projeyi yönetlemeleri için Londralı fotoğrafçı David PD Hyde ve multidisipliner sanatçı Catherine Servel'i seçti.

Goldstein da büyük beden savunucusu Enam Asiama gibi kampanyada model olarak seçildi. Asiama ve Goldstein, Gucci'nin L'Obscur maskarasını tanıtan çekimlerle ilk kez markanın Instagram profilinde görüldüler. Goldstein kamera arkasından bir görseli "En iyi gün! Bu maskara kampanyasına seçildiğim için çok mutlu ve onurlu hissediyorum." notuyla paylaştı.

15 yaşından itibaren Zebedee Management ile çalışan bir model olan Goldstein, başlangıçta engelli modellere ve gözle görülür farklılıklara odaklanmaları nedeniyle ajansa katıldığını söyledi. British Vogue'a "Temsil benim için önemli. Bırakalım da dünya bir engele sahip herkesin modellik yapabileceğini görsün. İnsanlar konuşabileceğimi ve harika bir karaktere sahip olduğumu gördüklerinde gülümsüyorlar ve daha farklı davranıyorlar." açıklamasında bulundu. Hayranlarına rol model olmaya devam etmeyi ve bir gün Vogue'un kapağında yer almayı umduğunu söyledi.

Kasım ayında, Malta'dan 4 yaşındaki bir kız, engelli modeller için Avrupa'da düzenlenen bir yardım defilesinde podyumda yürüdü. Birkaç ay sonra Sofía Jirau, şubat ayında yeteneklerini New York Moda Haftası'nda sergiledikten sonra Marisa Santiago'nun defilesinde modellik yaptı. Ek olarak, Aerie, Target, American Girl ve Glossigirl dahil olmak üzere birçok mağaza ve marka, kampanyalarında ve reklamlarında Down sendromlu modellere yer veriyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir