Görünmez Dilekçeler, Cannes Lions'tan 5 Aslan ile Birlikte Döndü

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ve TBWA iş birliği ile İstanbul'da bir binaya dev bir şikayet dilekçesi asarak İstanbul Sözleşmesi'nin feshedilmesini protesto eden "Ölmek İstemiyorum" başlığı ile öne çıkan Görünmez Dilekçeler (Invisible Petitions) Cannes Lions'ta 5 ödül aldı.

Mart ayında Resmi Gazete'de yayınlanan karar ile ülkemizin İstanbul Sözleşmesi'ni feshetmesi kamuoyunda oldukça ses getirmişti. TBWA İstanbul da Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu için bu kararı protesto etmek için İstanbul'un en kalabalık güzergahlarından biri olan Zincirlikuyu Metrosu'nun yakınlarındaki bir binaya "Ölmek İstemiyorum" yazılı dev bir şikayet dilekçesi asmıştı.

https://twitter.com/KadinCinayeti/status/1377580925693915138

Bu sayede, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ve TBWA iş birliği ile hazırlanan Görünmez Dilekçeler Media Lions kategorisinde; 1 Altın Aslan ve 2 Gümüş Aslan, PR Lions kategorisinde; 2 Bronz Aslan ödülünü Türkiye'ye getirmiş oldu.

Künye

Ajans: TBWA/Istanbul

Reklamveren: Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu

Prodüksiyon Şirketi: Public Film

PR Ajansı: Pro İletişim

Medya Ajansı: OMD Türkiye

Ödül: 1 Altın Aslan (Media Lions), 2 Gümüş Aslan (Media Lions), 2 Bronz Aslan (PR Lions)

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir