Google'dan göz yardımıyla konuşmayı sağlayan yeni uygulama

Google, Look to Speak uygulamasıyla kullanıcıların sadece gözlerini kullanarak iletişime geçmesini sağlıyor.

https://pazarlamasyon.com/google-yazilari-bold-yapmak-seoya-yardimci-oluyor/

Google, geliştirdiği erişilebilirlik uygulamaları paketi kapsamında geliştirdiği ürünlerle çeşitlilik sağlıyor. Özel erişilebilirlik ihtiyacı olan kullanıcılarına Look to Speak uygulamasıyla destek oluyor. Look to Speak uygulaması, kullanıcıların sadece gözlerini kullanarak önceden hazırlanan cümleleri seçerek insanlarla iletişime geçmesine yardımcı oluyor. Uygulama sayesinde, bu konuda engeli bulunan kullanıcıların günlük yaşantısında iletişim ihtiyaçlarının karşılamak adına kolaylık sağlanıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=r6WVBSRe_ek

Ön kamera yardımıyla kullanıcıların göz hareketleri takip edilerek belirlenen cümleler arasından doğru kalıp tespit ediliyor ve seçilen cümleler telefondan sesli bir şekilde dile getiriliyor. Kullanıcıların önceden yazdığı kelime kalıpları ihtiyaca göre yeniden düzenlenebiliyor ve seçimler kişiselleştiriliyor. Bunun yanı sıra göz hareketlerinin hassasiyeti de kullanıcılar tarafından ayarlanma özelliğine de sahip.

Şimdilik 18 farklı dilde hizmet veren Look to Speak, Google Store'dan ücretsiz olarak kullanıcılara sunuluyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir