Google, Play Store aramalarında reklam gösterecek!

Google, reklamı yapılan uygulamaları doğrudan Play Store aramalarında gösterecek.

Şirketlerin en büyük gelir kaynaklarından olan reklamlarla her geçen gün daha sık karşılaşıyoruz. Kullandığımız uygulamalarda ve platformlarda yer alan reklamların sayısı ise aynı şekilde artıyor. Birçok şirket ise, platform içinde kullanıcılara reklam gösterebilecekleri yeni alanları test ediyorlar. YouTube, Instagram ve Facebook gibi en büyük sosyal mecralarda karşımıza sıkça çıkan reklamlar artık Google’ın Play Store'unda da yer alacak. 

Reklamı yapılan uygulamaları Play Store aramalarında gösterilecek

google-play-store-reklam

9to5Google tarafından yayımlanan bir rapora göre Google, reklamı yapılan uygulamaları doğrudan Play Store aramalarında gösterecek. Normalde Google Play Uygulama Mağazası’nda arama bölümüne dokunulduğunda Play Store size son dört aramayı gösteriyor. Bugün yayımlanan rapora göre ise Play Store, artık arama kısmında kullanıcıların daha önce hiç aramadığı ve etkileşim kurmadığı sponsorlu uygulamaları ve oyunları da gösterecek. Buradaki bir diğer ilginç durum ise,  arama alanında görünen uygulamalar, reklam destekli “Sizin için önerilenler” sayfasındaki "Oyun" sekmesinde görünmüyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir