Google, Pazarlama Bütçesini Yarıya İndirdi ve İşe Alımları Durdurdu

Salgın nedeniyle bazı markalar, pazarlama faaliyetlerini azaltırken bazı markalar ise pazarlama stratejilerini değiştirerek yollarına devam ettiler. Markaların önümüzdeki dönemde, pazarlama anlamında nasıl bir yol izleyecekleri pek çok kişi tarafından merak edilirken Google cephesinden önemli bir haber geldi.

Business Insider'ın paylaştığı habere göre, ABD'li teknoloji devi Google, 2020'nin kalan kısmı için pazarlama bütçesini yarı yarıya düşürdüğünü ve işe alım yapmayacağını açıkladı. Şirket, pazarlama çalışanlarına bütçeleri azalttığını ve hem tam zamanlı hem de sözleşmeli çalışanlar için işe alımları durdurduğunu bildirdi.

https://pazarlamasyon.com/google-kendi-hesap-kartini-cikartiyor/

Bununla birlikte bir kaynağın Business Insider'a yaptığı açıklamaya göre, teknoloji şirketi, halihazırda iş görüşmesi yaptığı bazı adaylara da işe alımların durdurulduğunu söylemeye başladı. Şirket, Business Insider'a bu konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

"Geçen hafta özetlediğimiz gibi, 2020'nin geri kalanı için yatırım planlarımızın hızını yeniden değerlendiriyoruz ve belirli sayıda önemli pazarlama çabasına odaklanacağız. Birçok iş alanında, özellikle de dijitalde, sağlam bir pazarlama bütçesine sahip olmaya devam ediyoruz."

Google adına konuşan bir şirket yetkilisi ise şirketin işe alımları yavaşlattığını, ancak tamamen durdurma gibi bir durum olmadığını söyledi. Google'ın pazarlama departmanı dışında çalışan konuya yakın bir kaynak ise Business Insider'a yaptığı açıklamada, pazarlama kesintilerinin farkında olduklarını, ancak departmanlarındaki bir durdurma konusunda henüz bilgilendirilmediklerini dile getirdi.

https://twitter.com/marketingmeetup/status/1253040591820206085

Hiç şüphesiz Google'ın bu kararında, bu yılki reklam gelirlerinin salgın nedeniyle beklentilerin oldukça altında kalacak olması en büyük etken. Yatırım bankacılığı hizmetleri sunan Cowen & Co. şirketinin tahminine göre, Facebook ve Google'ın 2020'deki toplam reklam geliri, salgın nedeniyle 44 milyar dolar daha az olacak.

IKEA, kasırgadan hasar görmüş 3 bin dönümden fazla araziyi ağaçlandırıyor

INGKA grup ile gerçekleştirilen projede tam olarak 3 bin 264 dönümlük arazi satın alındı.

Bunlar İlginizi Çekebilir