Google, "iPager" ile Apple'a meydan okudu

Google, Apple'ın daha iyi şifreleme ve yüksek çözünürlüklü görüntülerle iki işletim sistemi arasındaki boşluğu kapatan bir iletişim protokolü olan RCS teknolojisini benimsemeye çağırdı.

Google, Apple'ı daha iyi şifreleme ve yüksek çözünürlüklü görüntülerle iki işletim sistemi arasındaki boşluğu kapatan bir iletişim protokolü olan Zengin İletişim Hizmetleri'ni (RCS) benimsemeye çağırdı. Apple ise Google'ın "modası geçmiş iletişim teknolojisi" olarak tanımladığı teknolojiye bağlı kalmayı tercih ediyor.

Google daha önce de iOS'un yaratıcısına RCS'ye geçmesi çağrısında bulunan birkaç reklam yayınlamıştı. Bu reklamlardan birinde şirket, Apple'ın mavi iMessage balonlarını "zorbalık" olarak gösterdi, diğer reklamda ise bir Drake'in şarkısına uyarlanmış olan resmi bir açıklama videosuydu.

Şirket, şimdi de #GetTheMessage kampanyası ile bu sefer iPager adlı sahte bir cihazla Apple'ın ne kadar geride olduğunu gösteren mokümanter tarzda bir reklamla, rakibinin ne kadar geride olduğunu anlattı.

Aslında geçtiğimiz yıl eylül ayında sorulduğunda, Apple CEO'su Tim Cook, Apple için bu geçişin bir öncelik olmadığını ve Android cihazlara mesaj gönderme konusunda sorun yaşayanların sadece bir iPhone satın almaları gerektiğini söyledi.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir