Google, Hindistan’a 4,5 Milyar Dolar Yatırım Yaptı

Google, geçtiğimiz günlerde Hindistan’da dijitalleşmeyi hızlandırmak için 10 milyar dolar yatırım yapmayı planladıklarını açıklamıştı. İlk adım olarak Google'ın çatı şirketi Alphabet, Hindistan merkezli Reliance Industries'ın dijital kolunun yüzde 7,7'lik hissesini 4,5 milyar dolar karşılığında satın aldı.

Google CEO’su Sundar Pichai, bu yıl düzenlenen Google For India etkinliğinin altıncı sayısında Hindistan için Google dijitalleştirme fonunu açıklamış, bu fon için şirket olarak Hindistan’a tam 10 milyar dolar yatırım yapacaklarını ifade etmişti.

Google zaten uzun yıllardır Hindistan’ın dijital olarak kalkınması ve ekonomik refaha ulaşması adına yatırım yapmaktaydı. Artık bu girişimler yatırım fonu olarak gerçekleşecek.

Google’ın yapmış olduğu açıklamaya göre şirket olarak yapacakları bu yeni yatırım ile önlerindeki 5 ila 7 yıl içerisinde Hindistan’ın dijital ekonomisini hızlandırmayı ve büyütmeyi planlıyor. Şirket, bu sayede kendileri için önemli pazarlardan olan Hindistan’da varlığını genişletebilecek.

Meta'ya 3,2 milyar dolarlık dava açıldı

Açılan davada, Meta'nın bir kişinin tekelinde olduğu ve adil olmayan şartlarda dayatma yaptığı iddia ediliyor.

Bunlar İlginizi Çekebilir