Google Duo, 2023 yılından itibaren hizmet vermeyecek!

Görüntülü sohbet uygulaması Duo, Google Meet ile birleşiyor! Google, birleşme sonucu meydana gelecek değişikliklerin detaylarını açıkladı.

Amerika Birleşik Devletleri'nin yılın ikinci çeyreğine ilişkin paylaştığı veriler doğrultusunda, ABD ekonomisi ilk çeyrekte yüzde 1,6 ve yılın ikinci çeyreğinde de yüzde 0,9 küçülerek resesyona girdi. Ekonomide durgunluk olarak da adlandırılan resesyonun ardından özellikle teknoloji firmaları dahilinde birçok firma yeniden yapılanma içerisine girdi. Google'da yeniden yapılanma sürecindeki şirketler arasında yer alıyor.

Bir süre önce görüntülü sohbet uygulaması Duo'yu Meet ile birleştirmeye karar veren popüler arama motoru Google, yakın zaman önce Duo servisini tamamen kapatacağını duyurdu. Son günlerde, Duo uygulamasını kullanmaya devam eden kullanıcılara  “Duo daha da iyi olacak” şeklinde bir bildirim gönderen Google, bildirimin içeriğinde Duo uygulamasının yeni bir isim, yeni özellikler ve yeni bir simgeyle değişeceğine yer verdi. Kullanıcılara gönderilen bildirimde, Duo'nun Google Meet uygulaması ile birleşeceği bilgisine de yer veren Google, her iki görüntülü sohbet hizmetini tek uygulamada birleştirecek.

duo-meet-1

İki uygulamanın birleşmesinin ardından halihazırda Meet kullanıcılarının nasıl etkileneceği ise merak konusu oldu. Google yaptığı açıklamada, Meet kullanıcılarının bu değişiklikten etkilenmeyeceğini belirtti. Meet’in web sitesi ve uygulaması aynı kalırken Duo uygulaması ve web sitesi tamamen kapatılıp Meet'e bağlanacak. Böylece Google Duo, 2023 yılından itibaren artık hizmet vermeyecek.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir