Google 5 Şubat'ta İfade Verecek

Google'ın Rekabet Kurumu'nun vermiş olduğu ceza üzerine Türkiye'de yeni satılacak Android cep telefonlarında bundan böyle Google uygulamalarının kurulu olmayacağını duyurmuştu.

https://pazarlamasyon.com/google-rekabet-kurumu-cezasini-kaldirmazsa-turkiyeye-yaptirim-uygulayacak/

Google’ın genel arama pazarındaki hakim durumunu kötüye kullanarak çevrim içi alışveriş hizmetleri pazarındaki rakiplerinin faaliyetlerini zorlaştırmak suretiyle 4054 sayılı Kanun'un 6. Maddesini ihlal ettiği iddiası üzerine yürütülen soruşturmada Google Rekabet Kurumu'na karşı kendisini savunacak. Bahse konu sözlü savunma toplantısı, 5 Şubat 2020 tarihinde saat 10.00'da yapılacak.

Rekabet kurumu tarafından yaılan açıklamada, “Toplantıya katılmak isteyen şikâyetçi ve üçüncü kişilerin, “Rekabet Kurulu Nezdinde Yapılan Sözlü Savunma Toplantıları Hakkında Tebliğ” uyarınca, toplantı konusu ile ilgili menfaat ilişkilerini ortaya koyan bilgi ve belgeleri içeren dilekçeyle 27 Ocak 2020 günü mesai saati sonuna kadar Rekabet Kurumuna başvurmaları gerekmektedir. ” ifadeleri kullanıldı.

Google'da bugün saat 10:45'ten itibaren Gmail, YouTube gibi Google servisleri ve arama motoruna yaklaşık bir saat kadar erişilememişti. Google ve servislerine 1,5 saat süreyle erişim sorunun, Google - Rekabet Kurumu arasındaki anlaşmazlığı akıllara getirdi ve bu durumun Google ile Rekabet Kurumu arasındaki çatışmadan kaynaklandığı düşünüldü. Daha sonrasında ise durumun farklı nedenlere bağlı olduğu anlaşılmıştı.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir