Google, 2 Metrelik Mesafeyi Gösteren Bir Uygulama Kullanıma Sundu

Ülkemizde 1 Haziran itibarıyla seyahat yasağı kalkacak ve yavaş yavaş normal yaşantımıza dönmeye başlayacağız. Ancak çok daha tedbirli bir şekilde... Zira hala yeni vakalar çıkmaya devam ediyor ve salgın tehdidinin sona ermesine daha çok uzun bir zaman var.

Salgına karşı alabileceğimiz önlemlerin başında maske takmanın yanı sıra, 2 metrelik sosyal mesafeyi korumak geliyor. Ancak bu 2 metrelik mesafeyi ayarlamak, birçoğumuz için çok da kolay değil. İşte bu yüzden mobil cihazlardan yararlanılarak bu soruna yönelik bazı çözümler geliştiriliyor. Örneğin geçen ay, sosyal mesafeyi korumaya yardımcı olan bir özellik, Snapchat uygulaması içerisinde kullanıma sunulmuştu.

https://pazarlamasyon.com/snapchatten-sosyal-mesafeyi-korumayi-saglayan-artirilmis-gerceklik-lensi/

TechCrunch'ın paylaştığı habere göre, şimdi de Google, bu soruna yönelik bir uygulamayı kullanıma sundu. Şirketin "Google ile Deneyler" koleksiyonundaki son proje olan Sodar adı verilen tarayıcı tabanlı bu uygulama, sosyal mesafenin korunmasına yardımcı olmak için artırılmış gerçeklikten yararlanıyor.

Herhangi bir Android telefondaki Chrome tarayıcısı aracılığıyla sodar.withgoogle.com adresini ziyaret ederek bu uygulamaya ulaşabiliyorsunuz. Daha sonrasında uygulamanın noktalarla dolu bir matris aracılığıyla düzlemi algılayabilmesi için telefonun kamerasını yere doğrultmanız ve hareket ettirmeniz gerekiyor. En sonunda da uygulama 2 metrelik uzaklığı tespit ederek bir sınır çizgisi ve noktalı alanla 2 metre içerisindeki alanı size gösteriyor.

IKEA, kasırgadan hasar görmüş 3 bin dönümden fazla araziyi ağaçlandırıyor

INGKA grup ile gerçekleştirilen projede tam olarak 3 bin 264 dönümlük arazi satın alındı.

Bunlar İlginizi Çekebilir