GittiGidiyor, 20 yıla uzanan yolculuğunu ‘Pazar Yeri’ adlı filminde anlattı

GittiGidiyor, 140journos Prodüksiyon'un katkılarıyla, belgesel tadında hazırladığı “Pazar Yeri” adlı kısa filmle, kuruluşunun 20. yıl dönümünü kutluyor.

Türkiye'nin ilk online pazar yeri olma özelliğine sahip GittiGidiyor, kuruluşunun 20. yıl dönümünü belgesel tadında hazırlanan “Pazar Yeri” adlı kısa filmle kutluyor. 140journos Prodüksiyon’un katkılarıyla hazırlanan 19 dakikalık videoda, hem GittiGidiyor’un hem de e-ticaret sektörünün gelişimi ele alınıyor. Hazırlanan kısa film, internetin Türkiye'de yeni kullanılmaya başlandığı dönemde, GittiGidiyor'un nasıl kurulduğunu, nasıl büyüdüğünü ve E-ticaretin Türkiye'de nasıl geliştiğini anlatıyor.

gittigidiyor-20-yila-uzanan-yolculugunu-pazar-yeri-adli-filminde-anlatti

GittiGidiyor Genel Müdürü ve eBay MENA Bölge Direktörü Öget Kantarcı, “GittiGidiyor, Türkiye’nin hem internetle hem de e-ticaretle yeni tanışmaya başladığı bir dönemde kuruldu ve pek çok ilkin öncüsü oldu. eBay tarafından satın alınmasıyla ise ülkemizde bu alandaki diğer birçok yatırımın önünü açtı. Bir start-up olarak kurulan GittiGidiyor, bugün e-ticaret sektörünün en güçlü oyuncularından biri. 25 milyon ürünle hizmet veren, 35 milyon kullanıcısı olan, 120 bin satıcısıyla Türkiye’de 2 milyondan fazla insanın geçiminde rol oynayan, eBay üzerinden sağladığı e-ihracat fırsatıyla yerli işletme ve markalarımızı yurt dışına açan büyük bir platform. 20 yıl boyunca, ülkemizde dijitalleşmeye ve e-ticaret ekosisteminin gelişmesine büyük katkı sağlamış olmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Filmle ilgili de değerlendirmede bulunan Kantarcı, “140journos’la birlikte hazırladığımız “Pazar Yeri” bir tanıtım filminden ziyade sektörün tarihsel gelişimini de göstermesi bakımından arşiv niteliğinde bir yapım oldu. Filmde geçmişten günümüze geleneksel ticaretten online alışverişe geçiş sürecini dönemin tüm gelişmeleriyle birlikte görüyoruz. Bunun yanı sıra GittiGidiyor’un tarihsel yolculuğunu da bu kronolojide takip ediyoruz. 3 genç girişimcinin büyük bir vizyonla kurduğu şirketten eBay gibi bir dünya deviyle yollarının kesişmesine, hızla büyürken yarattığı kurum kültürüyle örnek gösterilen bir şirkete dönüşmesine kadar olan yolculuğa tanıklık ediyoruz. Bu yolculukta ve filmde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Tanıdık birçok ismin bulunduğu videoda, M. Serdar Kuzuloğlu, Volkan Öge, Nükhet Özkuvancı GittiGidiyor Kurucusu Serkan Boraçanlı, Genel Müdürü Öget Kantarcı, Hukuk Direktörü Ayşen Aksu, GittiGidiyor İnsan ve Kültür Direktörü Murat Yüksel yer alıyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir