Giphy Arcade ile Artık Kendi Mini Oyununuzu Tasarlayabileceksiniz

Şubat 2013’te kurucuları Alex Chung ve Jake Cooke sayesinde hayatımıza giren Giphy, GIF formatında çıkarmalar ile tasarımlarınızı, paylaşımlarınızı zenginleştirmek için geliştirilmiş bir GIF kütüphanesi.

Çalıştığımız marka ya da ajansta sosyal medya paylaşımları yaparken ya da kişisel Instagram hesabımızda hikaye paylaşırken içeriklerimizi daha eğlenceli kılmak için yararlandığımız GIF’ler şimdi Giphy Arcade ile bambaşka bir boyuta taşınıyor.

Uygulama içerisinde her türlü duyguyu, düşünceyi görselleştirmek için birbirinden eğlenceli animasyonlar bulabileceğiniz bu kütüphane, şimdi de Giphy Arcade ile GIF’lerden veya kullanıcılar için hazırlanmış popüler oyun taslaklarından yararlanarak kolayca mini oyunlar hazırlamanıza imkan sağlıyor.

Bu oyunların herhangi bir uygulamaya ihtiyaç olmadan tasarlanabiliyor ve paylaşılıyor olması ise oldukça iyi. Sisteme eklenmiş mevcut oyunlara da kolayca erişebileceğinizi söylemeden geçmeyelim.

GIF kullanımının çeşitlendirilmesini sağlayan Giphy Arcade ile kullanıcılar, kütüphanedeki yararlanabileceği binlerce GIF arasından kendi belirleyeceği GIF’leri seçerek mini oyunlarını geliştirebiliyorlar. Hazır olarak sunulan taslaklardan yararlanabiliyorlar. Bu taslaklar arasında Flappy Bird, tuğla kırma, engelli koşu gibi farklı oyun taslakları bulunuyor.

Oyun tipini (koşmalı, engel üzerinden atlamalı, belli bir cisimden kaçmalı vb.) seçip, size eşlik edecek oyun kahramanı GIF’lerden belirleyebiliyorsunuz. Akabinde arka plan görselini, geçiş elementlerini ve müziği seçtikten ve de son olarak oyununuza bir isim verdikten sonra mini oyununuzu kolayca oluşturabiliyorsunuz. Giphy Arcade size aynı zamanda oluşturduğunuz oyunların bağlantı linkini arkadaşlarımızla paylaşmanıza da imkan sağlıyor.

Programa gerek olmadan oyun yapmak, yaptığınız oyunları arkadaşlarınızla paylaşmak veya yapılmış oyunları oynamak için Giphy Arcade websitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ana İmaj - GIF: Giphy
Kaynak:
Webtekno

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir