Getir, Türkiye'nin İkinci Unicorn'u Oldu

Getir, bu yılın başında da Silikon Vadisi’nin önemli yatırımcılarından Michael Moritz’in başkanlığındaki fonlama turunda 128 milyon dolar yatırım almıştı. Bu yatırımı yurtdışı büyüme için kullanan girişim, önceliklik olarak  iki ay önce Londra’ya açılmıştı.
Getir’in önümüzdeki dönemde Avrupa’nın en büyük ülkelerinden Almanya, Fransa ve Hollanda’da da hizmete başlayacaklarını açıkladı. Ayrıca Salur pandemi etkisinin geçmesine bağlı olarak ilerleyen dönemde Brezilya pazarına da girmek istediklerini söyledi. Getir'in halihazırda 1.600 personel ile hizmet vermeye devam ettiğini söyleyen Nazım Salur, elde ettikleri başarının bir parçası olan saha çalışanlarına bir teşekkür olarak son aldıkları yatırımdan 25 milyon TL kadarını kıdem sırasına göre dağıtacaklarını da açıkladı.
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da attığı tweet ile Nazım Salur'u ve Getir'i tebrik etti. 2023 yılına kadar Türkiye'den 10 unicorn çıkarma hedefinde olduklarını söyleyen Varank, Getir'in başarısının bu hedef için önemli bir adım olduğunu söyledi.

Kariyer
Aksigorta: "İçinden geldiği gibi yaşa"

Aksigorta’nın yeni reklam filmi yayında.

Bunlar İlginizi Çekebilir