Getir, global yeniden yapılanmasını açıkladı

Getir, global yeniden yapılanmasına dair açıklamada bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye başta olmak üzere çeşitli Avrupa ülkelerinde teslimat hizmeti sunan Getir'in; İtalya, İspanya ve Portekiz'den çekileceğine dair haberi sizlerle paylaşmıştık. Yeniden yapılanmasına ilişkin açıklama yapan Getir, "Getir olarak, operasyonel verimliliğimizi önemli ölçüde artırmak için global organizasyonumuzu yeniden yapılandırma kararı aldık" dedi.

Aldığı yeniden yapılanma kararı ile 2 bin 500 çalışanı ile yollarını ayırma kararı alan Getir, global yeniden yapılanma çerçevesinde bu süreçten en az etkilenecek ülkenin Türkiye olduğunu belirtirken; Türkiye, İngiltere, Almanya, Hollanda ve ABD'de faaliyetlerini sürdüreceğini söyledi. Getir'in yaptığı açıklamanın devamı ise şöyle:

"Market ürünleri hızlı teslimat sektörünün öncüsü Getir olarak, operasyonel verimliliğimizi önemli ölçüde artırmak için global organizasyonumuzu yeniden yapılandırma kararı aldık.

Getir ekosisteminde, kuryeler, depo görevlileri ve ofis çalışanları dahil olmak üzere 5 ülkede yaklaşık 23 bin çalışan bulunuyor. Ancak, üzülerek aldığımız kararla, ekibimizi küçülterek operasyonlarımızı sürdürdüğümüz pazarlarda yaklaşık 2 bin 500 çalışanımızla yollarımızı ayırıyoruz.

Bu zor kararı, süreçten etkilenen tüm çalışanlarımız için, Getir’in iyi ve adil olma ilkesine sadık kalarak, en doğru şekilde ve faaliyet gösterdiğimiz ülkelerin yasalarına tam uyum içinde uygulayacağız. Özverili çalışmaları ve şirketimize yaptıkları önemli katkılar için tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Getir olarak Türkiye, İngiltere, Almanya, Hollanda ve ABD'de faaliyetlerimize devam ederek, sekiz yıl önce kurulmasına öncülük ettiğimiz bu iş modelinin geleceğine olan inancımızla, önümüzdeki dönemde de sektöre öncülük edeceğiz."

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir