Getir, 3 Avrupa ülkesinden daha çekiliyor

Kısa bir süre önce Fransa'daki operasyonlarını da durduran Getir, şimdi ise İtalya, İspanya ve Portekiz'den çekileceğini açıkladı.

Türkiye başta olmak üzere çeşitli Avrupa ülkelerinde teslimat hizmeti sunan Getir, son günlerde Avrupa'dan çekilme iddialarıyla gündeme geliyordu. Ortaya çıkan iddialar karşısında şirket, bu söylemleri yalanlayarak şu an için Avrupa'dan çekilme planlarının olmadığını belirtmişti. Şimdi ise Getir, İtalya, İspanya ve Portekiz'den çekileceğini açıkladı.

getir-avrupadan-cekiliyor

Kısa bir süre önce Fransa'daki operasyonlarını da durduran Getir, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Dünyada dakikalar içinde market ürünleri teslimatı iş modelinin yaratıcısı Getir, İspanya, İtalya ve Portekiz’den ayrılma niyetinde olduğunu ve süreci mevzuatlara  uygun olarak yürüteceğini açıkladı. Eş zamanlı yeni bir yatırım turunu da  tamamlamak üzere olan şirket, cirosunun %96’sını oluşturan Türkiye, İngiltere, ABD, Almanya ve Hollanda’da faaliyetlerine devam edecek. Getir'in bu kararı, finansal kaynaklarını operasyonel kârlılık ve sürdürülebilir büyüme fırsatlarının daha yüksek olduğu mevcut pazarlara odaklamasına olanak tanıyacak."

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir