Gerçek boyutlu LEGO yarış arabası sadece 24 saatte yapıldı!

Le Mans 24 Saat Yarışları’nın 100’üncü yılında, 24 saatlik zorlu mücadeleye ithafen, LEGO model yapım uzmanları LEGO Technic PEUGEOT 9X8 24H Le Mans Hybrid Hypercar’ı sadece LEGO yapım parçaları kullanarak 24 saat gibi rekor bir sürede inşa ettiler. Biz de, yapımında 625 binden fazla LEGO yapım parçası kullanılan bu devasa aracı yakından inceledik.

Circuit de la Sarthe pistinin tam yanında, Le Mans 24 Saat Yarışları’nın hemen öncesinde zamana karşı yarışan LEGO model yapım uzmanları, LEGO Technic PEUGEOT 9X8 24H Le Mans Hybrid Hypercar’ı sadece LEGO yapım parçaları kullanarak 24 saat gibi rekor bir sürede inşa etti. Yapımında zamana meydan okunan bu ikonik yarış aracı 22 Kasım – 11 Aralık tarihleri arasında İstanbul, Akasya’da sergilenecek. 

Devasa yarış arabasını yakından inceledik

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pazarlamasyon (@pazarlamasyoncom)'in paylaştığı bir gönderi

Le Mans 24 Saat Yarışları, 1923’te araçların ve sürücülerin sınırlarını zorlayacak yeni bir tür yarış olarak ortaya çıktığı ilk günden beri yarış tutkunlarının yakın takibinde yer alıyor. Yarışların 100’üncü yılında 24 saatlik zorlu mücadeleye ithafen inşa edilen gerçek boyutlu PEUGEOT 9X8 24H Le Mans Hybrid Hypercar, aracın 1:10 ölçekli LEGO Technic versiyonundan ilham alınarak; LEGO yapım parçalarının yine LEGO yapım parçaları kullanılarak 11 kat büyütülmesiyle inşa edildi.

LEGO® Technic PEUGEOT 9X8 24H Le Mans Hybrid Hypercar (42160) - 3.jpg

Yapımı süresince başka hiç bir destekleyici malzeme kullanılmayan 875 kg ağırlığındaki yarış aracında 720 hiper parça ve toplamda 625 binden fazla LEGO yapım parçası kullanıldı.  

LEGO Group Türkiye Pazarlama Direktörü Caroline Didem Erdem-2.jpg

LEGO Group Türkiye Pazarlama Direktörü Caroline Didem Erdem konuyla ilgili şunları söyledi: “Biz LEGO Group olarak bir aile markasıyız. Bir buçuk yaş ve üzeri çocuklardan başlayarak yetişkinlere uzanan çok geniş bir yelpazedeki setlerimizle LEGO markasının oyunu özgürleştiren gücünü herkesle paylaşıyoruz. LEGO Technic PEUGEOT 9X8 24H Le Mans Hybrid Hypercar modeli, yetişkin kategorisinde yaratıcılığı otomobil ve yarış tutkunlarıyla buluşturan en güzel örneklerden. Bu aracın 1:1 ölçekli LEGO versiyonunu İstanbul’a getirerek Le Mans 24 Saat Yarışları’nın o muhteşem havasını buraya taşımanın mutluluğu içindeyiz.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir