Gemius 'Black Friday'de Mobilden ve PC'den En Çok Ziyaret Edilen Siteleri Açıkladı

İndirimli Cuma sadece tüketicinin yüzünü güldürmedi. Dev kampanyalarını tüketiciye ulaştırmak isteyen markalar, deyim yerindeyse reklam gösterilmedik mecra bırakmadı. İster açıkhava, ister TV, ister sosyal medya ya da display alan olsun, tüketicinin kafasını çevirdiği her yerde bir “Kara Cuma” reklamı yer aldı. Bu da bir süredir ekonominin yavaş seyri nedeniyle istediği hacmi yakalayamayan medya yayıncılarına yaradı. İlgili kampanyalar daha çok e-ticaret siteleri tarafından hazırlandığı için, bütün bu platformlar arasında dijital kanal ve özellikle sosyal medya ön plana çıktı.

Dijital reklam rekabeti mobil ve PC tüm sosyal medyada verebilen Gemius Adreal, ilgili haftada PC’de tüm mecralar, mobilde ise youtube, facebook ve instagram uygulamasında en fazla erişime sahip ilk 5 markayı raporladı. Listenin tepesinde Trendyol bulunuyor.

Kara Cuma’nın trafik rekabetini anlamak için dijital reyting ölçümlemesinin adresi IAB Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması’na odaklanıyoruz. İlgili haftada internet kullanıcılarının tercihi olan ilk üç site; trendyol.com, gittigidiyor ve morhipo.com olmuş.

On-target hedeflemenizi Post-Buy verileriyle denetleyin

Dijital reklamı diğer mecralara göre ayıran en temel özellik teknolojiyi medya satın alımında ön plana çıkararak, reklam yatırımının geri dönüşümünü arttırabilmesi. Eğer bir branding kampanyası yapılıyor ise ilk belirlenen hedef kitle. Medya satın alımında da bu hedef kitleye ulaşmak için en kritik araç, data kullanımı. Data ile desteklenen medya kampanyalarınızın geri dönüşümünü ve dijital kampanyanızın erişimini detaylı bir post-buy kampanyası ile ölçümlüyor musunuz? 

Gemius Post-Buy adserverınıza entegre çözümü ise hedeflemize ne kadar yaklaştığınızı görmenizi sağlayacak yaş, cinsiyet, SES, eğitim, bölge, ev ve otomobil sahipliği verileri, mecralar arası sosyo-demografik kısyalama, TV ile kıyaslanabilen gerçek kişi sayısı gibi metriklerle size doğru analizi sağlar, bütçenizi daha efektif kullanmanıza izin verir.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir