Gate.io Türkiye pazarına adım attı

190'dan fazla ülkede 10 milyon kullanıcıya hizmet veren spot işlem borsası Gate.io Türkiye faaliyetlerine resmi olarak başladığını duyurdu.

Çin menşeili kripto para borsası Gate.io, resmi olarak Türkiye pazarına adım attı. Spot işlemlerde dünyada 6. sırada yer alan ve 190'ın üzerinde ülkede faaliyet gösteren kripto para borsası, 2013 yılından bu yana 10 milyon kullanıcıya hizmet veriyor. Şu anda 1400'ün üzerinde kripto para biriminde hizmet veren Gate.io, GateToken projesiyle Token endüstrisinde de faaliyet göstererek sektörün farklı noktalarında yatırımlar gerçekleştiriyor. Araştırma ve yatırım süreçlerini GateLabs ile birlikte yöneten şirket, bunula birlikte Gate.io Ventures projesiyle sektörün yeni girişimlerine yatırımlar sunuyor.

Gate.io'nun geçtiğimiz hafta itibariyle Türkiye Genel Müdürü olarak Kafkas Sönmez’i atamasının ardından Sönmez, “Öncelikle bir blockchain profesyoneli olarak Gate.io gibi global bir markanın Türkiye’ye adım atmasından büyük mutluluk duyuyorum. Gate.io sektörün en köklü ve en büyük şirketleri arasında yer alıyor. Gate.io, Türkiye’nin kripto paralarda ne kadar öncü bir şirket olduğunu da bilen ve ülkemize değer veren bir borsa. Geçtiğimiz hafta itibariyle Genel Müdür olarak Türkiye operasyonunun başına geçtim ve Türkiye ile ilgili projelerin yönetimini ekibimle ele aldık. Global ölçekteki en büyük 6. borsanın Türkiye pazarına adım atması yatırımlar açısından büyük değer taşıyor. Gate.io’nun globaldeki başarısını ülkemizde de en iyi seviyeye getirmeyi amaçlıyoruz. Bu kapsamda 2022 sonuna kadar kuracağımız deneyimli bir ekiple Türk yatırımcılara hizmet verecek olmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Gate.io Türkiye’nin sektörümüz adına öncü bir yolculuk olacağına inanıyoruz.” açıklamasına bulundu.

Şirket aynı zamanda kendi geliştirdiği kripto para cüzdan projesi Wallet.io ile kripto para güvenliği alanındaki yatırımlarıyla da öne çıkıyor. Bunun yanında şirket, Block.info girişimiyle ise blockchain odaklı teknolojilerin gelişmesine imkan sağlayarak sektörün teknolojik altyapısına katkı vermeyi amaçlıyor. Şirket ayrıca son yıllarda oldukça popüler olan NFT sektöründe de yer alıyor. Gate.io'nun NFT pazar yeri ve proje alanı olan NFT Magic Box, Gate.io'nun yerel GateChain ekosistemi üzerine inşa edilmesi sayesinde kullanıcılara NFT odaklı projelere yatırım yapma ve yeni sanat eserleri yaratma fırsatı sunuyor.

gate-io-turkiye-pazarina-adim-atti

 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir