Game of Thrones, Starbucks'ın Reklamını Yapmasa da 2.3 Milyar Dolarlık Tanıtımını Yapmış Oldu

Tüm dünyada yakından takip edilen Game of Thrones'un son sezonunun her bölümü sosyal medyayı çalkaladı ancak en son yayınlanan üçüncü bölümde bambaşka bir durum vardı. Game of Thrones’un son bölümündeki bir sahnede Starbucks bardağı gözüktü ve bu durum dikkatli izleyicilerin gözünden kaçmadı. Bizler de olayın ayrtıntılarını sizlerle paylaşmıştık.

https://pazarlamasyon.com/game-of-thronesta-gozuken-starbucks-bardaginin-olayi-neydi/

İzleyicilerin gözünden kaçmayan bu durum dizinin yapımcılarına göre sadece basit bir hataydı. Ama elbette Game of Thrones izleyicileri buna inanmadılar. 8 sezondur her şeyin ince ince işlendiği, yapımında en iyilerin çalıştığı, ejderhaların uçtuğu, ölülerin diriliği bu kadar yüksek bütçeli bir yapımda kamera önünde Starbucks bardağı unutmak kimseye mantıklı gelmedi... Yine de resmi açıklamalar bu olayın bir reklam olmadığı yönündeydi.

Üstelik daha da ilginci birçok kişi kağıt bardağın dünyaca ünlü kahve zinciri Starbucks'a ait olduğunu iddia ederken aslında "Paper Cup" isimli bağımsız bir kafeden olduğu ortaya çıktı. Lakin bu bardak Starbucks bardağı olsaydı ve yapımcıların açıkladığı gibi reklam almamış olsalardı bile şu ana kadar konuşulanlar 2.3 milyar dolarlık bir reklam ve tanıtım yapılmasına vesile oldu. 

Medya takip platformu Critical Mention'ın verilerine göre yapılan bu hata 2.3 milyar dolarlık bir reklam ve tanıtım yapılmasının nedeni. Bu rakam, reklamcılık tarihinde ulaşılan en yüksek değerler arasına girdi.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir