Galaxy S5 Mart'ta Geliyor

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung’un beklenen akıllı telefonu Galaxy S5’in mart ayında tanıtılması bekleniyor.

Apple’ın dünyada ilk kez kullandığı 64 bit mimarili mobil işlemcinin Galaxy S5’te yer alması beklenirken, kamerasının ise 16 megapiksel olacağı neredeyse kesin gibi. 2560x1440 piksel ekran çözünürlüğüne ulaşan cihazın tasarımı ise önceki Galaxy model cihazlara kıyasla biraz daha farklı olacak.

Seul'deki bir konferansta analistlere yapılan açıklamaya göre Samsung'un 2014 ve 2015'te çıkacak amiral gemisi cepleri, 16 megapiksellik ISOCELL kamera sensörünü kullanacak. Samsung'un yeni kamera sensörü, firmaya göre pikselleri birbirinden izole ederek resim kalitesini artırıyor. Galaxy S5 ve Galaxy Note 4'ün önümüzdeki yıl çıkması beklendiğinden ISOCELL sensörüyle gelmeleri bekleniyor.

ISOCELL, daha yüksek renk doğruluğunun yanında düşük ışıkta da iyi bir performans sergiliyor. Samsung, ISOCELL'de her pikseli fiziksel olarak diğerlerinden ayırdığını iddia ediyor. Bu ise piksellerin birbirlerini daha az etkileyeceği, daha kaliteli, keskin fotoğraflar anlamına geliyor. Yeni sensörün Optik Görsel Sabitleme işlevine sahip olup olmaadığı konusunda ise herhangi bir ipucu şimdilik yok.

Daha ince bir tasarıma sahip olması beklenen cihazın Android 4.4 KitKat sürümüyle kullanıcıların beğenisine sunulması bekleniyor. Cihazın fiyatıyla ilgili ise şimdilik herhangi bir bilgi yok.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir