Ford, Microsoft, Adidas ve Reebok da Sosyal Medya Boykotuna Katıldı

Facebook‘un ayrımcılık ve nefret söylemlerine yer vermesi nedeniyle birçok marka reklamları durdurmuş, boykot kararı almıştı. Bu markalara her gün yenileri eklenmeye devam ediyor. Ford, Microsoft, Adidas, Reebok ve Best Buy da bugün reklam vermeyeceklerini açıkladı.

Ford'dan yapılan açıklamada, “Sosyal medya platformlarındaki nefret söylemi, şiddet ve ırkçılık barındıran içerikler yok edilmeli. Dijital ve sosyal medya ekosisteminin arındırılması adına daha güvenilir, şeffaf ve sorumlu ölçümlerin sağlanması konusunda, Ulusal Reklamverenler Birliği önderliğindeki sektör inisiyatifleriyle işbirliği içerisindeyiz” sözlerine yer verildi. Şirket sosyal medya platformlarına reklamları 30 gün için durdurma kararı aldıklarını ifade etti ve bu karar Facebook ve Instagram’ın yanı sıra Twitter ve YouTube’u da kapsıyor.

Adidas ve Reebok da Temmuz ayında Facebook ve Instagram'a reklam vermeyeceklerini duyurdu.

Şu an boykot kararı veren şirketlerin tamamı şu şekilde : Unilever, Starbucks, Coca-Cola, PepsiCo, Levi's, Verizon, Microsoft, Adidas, Reebok, Ford Motor ve Best Buy.

MarTech Awards 2022'nin son başvuru tarihi uzatıldı

Pazarlama teknolojilerinin sektöre örnek olacak en başarılı kullanımlarının ödüllendirileceği MarTech Awards'un son başvuru tarihi [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir