Ford, Instagram AR ile Elektrikli Mustang'i Tanıttı

Markalar, salgın döneminde insanlarla uzaktan daha iyi etkileşim kurabilmek ve daha az maliyetli pazarlama çalışmaları yaparak daha çok kişiye ulaşabilmenin yollarını arıyor. Artırılmış gerçeklik gibi yeni teknolojileri kullanmak da daha çok kişiye ulaşmanın bir yolu olarak görülüyor. Bu zamana kadar pek çok markanın denediği artırılmış gerçeklik teknolojisi, son olarak Ford'un yeni kampanyasında yer alıyor.

https://pazarlamasyon.com/sanal-ve-artirilmis-gerceklik-musterilerin-online-alisverise-daha-sicak-bakmalarini-sagliyor/

Ford yeni kampanyasında arttırılmış gerçeklik teknolojisi kullanarak izleyicileri, evlerinin konforunda Mustang Mach-E elektrikli aracını keşfetmeye çağırıyor. Dev otomobil üreticisi Ford, yeni elektrikli Mustang modelini artırılmış gerçeklik teknolojisinden yararlanarak 10 kısa Instagram hikayesi ile tanıttı.

BBDO tarafından yaratılan “Expert in 0-60” adlı kampanya ile Instagram kullanıcıları, uygulamadaki artırılmış gerçeklik özelliğini kullanarak diledikleri gibi Instagram efektini deneyebiliyor ve yeni elektrikli Mustang hakkında bilgi sahibi olabiliyorlar. Kampanya için oluşturulan Instagram hikayelerinde, sanal anlatıcı kullanıcılara sanal arabanın etrafında rehberlik ediyor. Aynı zamanda kullanıcılar, aracın içini ve dışını çeşitli bakış açılarıyla keşfedebiliyorlar.

Yaratıcı ajans BBDO'nun kreatif direktörü Philip Sicklinger, kampanyayı yaratırken artırılmış gerçekliğe farklı bir formatla yaklaştıklarını, temelde tam olarak var olmayan bir arabaya içgüdüsel bir şekilde dokunabilmeyi ve hissedebilmeyi gerçekleştirmeye çalıştıklarını dile getirdi. Ekip ayrıca dijital araba modellerini oluştururken bu süreçte oyun geliştirme platformu Unreal Engine'i kullandı.

https://pazarlamasyon.com/turkiyede-e-ticarette-3d-ve-ar-cozumleri-yayginlasiyor/

Ford, Instagram üzerinden yayınladığı bu sanal format ile bu yılın sonlarında satışa çıkması beklenilen gerçek elektrikli Mustang konusunda, tüketicilerin beklentilerini biraz olsun karşılayabilmeyi umut ediyor. Artırılmış gerçeklik sayesinde sanal deneyim fırsatı sunuyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir