Ford, homofobik trollere yanıt olarak eşcinsel Ranger Raptor'ı tanıttı

Ford geçtiğimiz hafta Almanya'da popüler modellerinden biri olan Range Raptor'un özel bir versiyonunu tanıtmıştı. Sosyal medyada ise renginin çok "eşcinsel" olduğunu söyleyen bir yorumla karşılaşınca yoruma sosyal medya üzerinden cevap vermek yerine farklı bir yol izledi.

Yapılan yorum üzerine Ford, "Very Gay Raptor" adını verdiği yeni bir Range Raptor tasarladı. Yayınladığı yeni tanıtım filminde ise; parlak, ışıltılı altın rengine boyanmış ve yanlarında uzanan bir gökkuşağı motifi içeren konseptle modeli tanıttı. Twitter'da ise yeni aracın bir görselini ekleyerek "Çok Gay' bir iltifattı, değil mi?" paylaşımında bulundu.

https://twitter.com/FordEu/status/1408361803407572992

Tasarım ise 60 saatlik süren Ford ekibinin çabasıyla hazırlandı. PinkNews'te yer alan bilgiye göre şirket, ayrımcılığa karşı olduklarını net bir şekilde belirtmek istedikleri söylendi. Aynı zamanda bir yorumdan yola çıkarak hazırlanan "Very Gay Raptor", bu yılki geçit töreni için resmi Ford aracı olarak kullanıldı.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir