Ford, Corona Virüsü Yok Etmek İçin Polis Arabalarını 133 Derece Isıtıyor

Ford mühendisleri, corona virüs bulaşmış olabilecek araçların tamamen dezenfekte edilmesi için otomobilin ısıtma sistemini değiştiren bir yazılım güncellemesi geliştirdi. Sistem, çarşamba günü Ford polis araçlarıyla polis departmanlarına ulaştırılacak.

Ford, bu sistem için Ohio State Üniversitesi ile iş birliği yaptı. Üniversite, virüse karşı etkili olabilmek için ne kadar zaman ve ısı gerektiğini görmek üzere bir dizi test gerçekleştirdi.

Yapılan çalışmalar sonucunda Ford polis araçlarını 133 Fahrenhayt dereceye kadar ısıtan ve en az 15 dakika bu sıcaklıkta kalmasını sağlayan bir sistem geliştirildi. Sistem bir uygulamayla, bağlı bir bilgisayarla ya da aracın kontrol kartında manuel olarak çalışıyor.

Isıtma başladığında, arka lambalar yanıp söner. Isıtma seviyesi, araba malzemelerine zarar verecek kadar yüksek değildir, bu nedenle her şey sağlam kalacaktır ve erimiş direksiyon olmayacaktır. Ford, New York City, Los Angeles, Michigan Eyaleti, Massachusetts, Ohio polis departmanlarındaki Boardman Township ve Florida'daki Ofisi'nde araçları test etti.

Acil bir durum ortaya çıkarsa ve otomobilin hemen kullanıma alınması gerekiyorsa, ısıtmayı hemen durdurmak ve soğumaya başlamak için bir "iptal" düğmesi de vardır.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir