Forbes yılın en çok kazanan YouTuber'larını açıkladı

Preston Arsement'ten MrBeast'e kadar uzanan listede adını bile duymadığımız isimler var.

Forbes tarafından 2021 yılında en çok kazanan 10 YouTube içerik üreticisi listelendi. Preston Arsement’ten MrBeast’e kadar uzanan listede belirtilen ücretler, YouTuber’ların platform dışı anlaşmalardan kazandıkları gelirleri de göz önünde bulunduruyor.

İstatistikler gösteriyor ki, YouTuber’lar bir önceki yıldan yüzde 40 daha fazla kazanç sağlamış. Pandemiden dolayı artan izlenme sayılarının bunda etkisi olduğu yadsınamaz.

İşte YouTube'un 2021 yılında en çok kazanan 10 ismi:

10. Preston Arsement - 16 milyon dolar

Listenin son sırasında yaklaşık 30 milyon aboneye sahip olan Preston Arsement bulunuyor. Birden fazla kanala sahip olan Arsement, gelirinin büyük bir kısmını Minecraft videoları çektiği YouTube kanalında kazanıyor.

9. Logan Paul - 18 milyon 

2017 yılından beri listeye girmeyi başaramayan Logan Paul bu yıl tekrar listede. İntihar ormanında çektiği videodan sonra belli bir kitle kaybı yaşayan Paul, kanalında vloglara ve dövüş videolarına yer veriyor.

8. Dude Perfect - 20 milyon dolar

57 milyon aboneye sahip olan Dude Perfect, 5 arkadaştan oluşan ve sportif içerikler üreten bir YouTube kanalı. Akılalmaz mesafelerden geçekleştirdikleri atışlarla tanınan kanal 2021 yılında 20 milyon dolar kazanç elde etmiş.

7. Ryan Kaji - 27 milyon dolar

"Ryan's World" adlı YouTube kanlının sahibi olan 10 yaşındaki Ryan Kaji, 2-6 yaş arası çocuklara yönelik içerikler üretiyor. Oyuncak incelemeleri ve basit deneyleri de çeriklerine dahil eden Kaji, 2021 yılında 27 milyon dolar gelir elde etti.

6. Like Nastya - 28 milyon dolar

Listenin 6. sırasında karşımıza yine bir çocuk yıldız çıkıyor. 7 yaşında olan Nastya'nın tam olarak 85,8 abonesi bulunuyor. İçeriklerini ailesiyle birlikte çektiği eğitiic videolar oluşturuyor.

5. Unspeakable - 28.5 milyon dolar

Birden fazla kanallarıyla toplamda 20 milyondan fazla abonesi bulunan Unspeakable Minecraft ve şaka içerikli videolarıyla tanınıyor. 2021 listesinde bulunmasının asıl nedeni ise geçtiğimiz yıl içerisinde eski kayıtlarını Spotter adlı şirkete satması olarak değerlendiriliyor.

4. Rhett and Link - 30 milyon dolar

"Good Mythical Morning" isimli serileriyle tanınan YouTube kanalı 30 milyon kazanç ile dördüncü sıraya yerleşmeyi başardı.

3. Markiplier - 38 milyon dolar

31,5 milyon abonesi bulunan Markiplier, YouTube gelirinin yanı sıra Lisanslı ürünlerinin satışyla da kazanç elde ettiği biliniyor. 

2. Jake Paul - 45 milyon dolar

Kardeşi Logan Paul gibi vlog ve boks videoları çeken Jake Paul'un yaklaşık 20 milyon abonesi bulunuyor. 

1. MrBeast - 54 milyon dolar

Yaklaşık 88 milyon abonesi bulunan MrBeast, yakın zamanda çekmiş olduğu Netflix'in Squid Game içerikli videosu büyük atkileşim almıştı. 205 milyon görüntülenme alan 456 bin dolar Squid Game In Real Life!" adlı videosunda, Squid Game dizisinin setini kurarak ilgileri üzerine çekti.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir