Filmlerde yer alan başarılı ürün yerleştirme örnekleri

Bir film izlerken dikkati çok da çekmesi beklenmeyen küçük ayrıntıları yakaladığınız oluyordur. Özellikle de bu bir marka adı, marka logosuysa bunu fark etmemek kaçınılmaz oluyor. Zaman zaman filmlerde karşılaştığınız en başarılı ürün yerleştirmeleri sizler için derledik.

Mutant Ninja Turtles / Pizza Hut

Eğitmen Splinter, Ninja Kaplumbağalar’ı kendi yöntemleri ile nerede olduklarına dair açıklama yaptırmaya çalışırken en sevdikleri şey olan pizza ile imtihan ediyor. Bunu da sponsorları olan Pizza Hut ile yaparak başarılı bir şekilde önümüze seriyor ve eğitmen Splinter sahnenin sonunda amacına ulaşıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=hKWBufmOisw

Matrix / Nokia

Filmde, Nokia 7110 telefonu Keanu Reeves'in Neo karakteriyle Matrix'in dijital dünyasına girdiği bir portal olarak kullanılıyor. Matrix hit olduktan sonra, Nokia'nın 7110 telefonu da film ile beraber popüler hale geldi.

https://www.youtube.com/watch?v=Lweuy1X9Tcg

Cast Away / FedEx

Filmde Tom Hanks’in oynadığı karakter, uçak kazası sonucunda, Güney Pasifik'te yer alan bir adada mahsur kalmış bir FedEx çalışanı. Marka yerleştirmesi yapılan FedEx, filmdeki oyuncular tarafından hem kullanılmış hem de diyaloglarda yer almış görünüyor. FedEx’in küresel marka yönetimi müdürü Gayle Christensen, zaten marka bilinirliğinin Amerika’da fazla olduğu ve asıl etkiyi Asya ve Avrupa’da gördüklerini belirtti.

https://youtu.be/1TV-ehfSWMk

Ford V Ferrari / Chevrolet , Goodyear , Dunlop, Ray-Ban , Entourage, Bell helmets,  AC Cars, Ferrari, Shelbu American , Ford

Bu filmde Ford ve Ferrari kendi aralarında olan mücadeleyi anlatırken bir yandan da reklamlarını yapmalarının yanı sıra birden çok ünlü markanın da reklamını filmin içine yerleştirmeyi başarmış bulunuyor. Örneğin yarış sırasında değiştirilen lastiklerin Goodyear olması gözlerden kaçmıyor.

https://youtu.be/pNCt5wLS7mA

The Road / Coca Cola

Filmde dünyayı sarsan iklim değişiklikleri ortaya çıkıyor ve bu yüzden insanlar değişiyor. Bu arada bir karakter ve oğlu ise kendileri gibi iyi insanların yaşadığı güney sahiline ulaşmaya çalışıyor. Filmin açılış sahnesinde ise ana karakter susuzluğunu, yerde bulduğu sağlam kalmış bir Coca-Cola ile gideriyor.

https://www.youtube.com/watch?v=xH2T_tND3vY

Forrest Gump / Dr. Pepper

Filmdeki bir sahnede Forrest john F. Kennedy tarafından Beyaz Saray'da All-American Football Player olarak onurlandırılıyor. Bu sırada Gump katıldığı davette yemek yerken 15 Dr. Pepper tükettiği tahmin ediliyor .

https://www.youtube.com/watch?v=JSEdBNslGOk

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir