Fiat ve Peugeot, Stellantis Birleşmesi İçin AB'den Onay Aldı

Fiat (FCA) ve Peugeot (PSA), rakipleri Toyota'yı destekleme taahhütü verdikten sonra, Avrupa Birliği'nden antitröst onayını aldı. İki otomobil üreticisi, dünyanın en büyük dördüncü otomobil üreticisiStellantis'i yaratacak olan anlaşmanın, endüstrinin daha temiz araçları ve küresel salgını finanse etme konusundaki ikili zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olacağını umuyor.

Avrupa Komisyonu, Peugeot'nun Toyota Motor ile olan küçük minibüs anlaşmasını genişleteceğini, Toyota'nın kapasitesini artıracağını ve rekabet sorunlarını çözmek için araçlar, yedek parçalar ve aksesuarlar için transfer fiyatlarını azaltacağını söyledi. Ayrıca Fiat ve Peugeot, pazara yeni girecek rakiplerinin pazarda genişlemelerine yardımcı olmak amacıyla minibüsler için onarım ve bakım ağlarına erişmelerine de izin verecek.

https://pazarlamasyon.com/fiat-chrysler-ve-peugeot-citroen-anlasti/

Fiat ve Peugeot, 2019 yılının sonlarında birleşme kararlarını açıklamıştı. Stellantis olarak adlandırılacak 38 milyar dolarlık teşebbüs, Peugeot, Opel ve DS'nin yanı sıra Fiat, Jeep, Dodge, Ram ve Maserati gibi markalara sahip olacak. Peugeot, Aralık 2019'da yaptığı açıklamada, şirketin toplam gelirinin 170 milyar euro (189 milyar dolar) olacağını belirtti.

"FCA ve Groupe PSA, Avrupa Komisyonu'nun birleşme ve yeni mobilitede dünya lideri olan Stellantis'in kurulmasına izin veren onayını sıcak bir şekilde karşılıyor." açıklamasında bulunan şirketler, her iki şirketin hissedarlarının da işlemi onaylamak için 4 Ocak'ta ayrı ayrı toplanacağını ekledi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir