Fenerbahçe, kripto para dünyasına giriş yaptı

Fenerbahçe, taraftar tokeni konusunda Paribu'yla 200 milyon tl karşılığında anlaştı.

Başkan Ali Koç açıklamalarında Süper Lig'de birçok kulübün kendi kripto para stratejilerini, yol haritalarını ve işbirliklerini açıkladığını belirtmiş; Fenerbahçe olarak bu alanda sessiz kaldıklarını eklemişti.

Ali Koç, birkaç hafta önce ise Fenerbahçe'nin de kripto para alanına gireceğini duyurmuştu. Sarı lacivertliler, Türk kripto para borsası Paribu ile 200 milyon tl karşılığında anlaştı. Koç, kripto para dünyasıyla ilgili 1 yıldır yurt içi ve yurt dışından 10 ayrı firmayla bu konuyu değerlendirdiklerini söyleyerek cazip bir teklif aldıklarını da konuşmasında belirtti. Gelen bilgilere göre kulüp, yüksek bir meblağ karşılığında bir kripto para borsası ile anlaşmaya vardı. Kulübün daha önce Bitçi’den 400 milyon TL teklif aldığı öğrenildi.

Ali Koç yaptığı açıklamada, “En geç 10 gün içinde kripto para projemizin startını yapacağız. İmza töreniyle başlatıyoruz.” ifadesini kullandı. Başkan, kulübün kripto para dünyasına bu kadar geç girmesinin aslında iyi bir şey olduğunu, tekliflerin daha cazip hale geldiğini belirtti.

Konuya ilişkin kulübün resmi kaynaklarından henüz bir açıklama yapılmadı.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir