Facebook'un Rap Yapanlara Özel Yeni Uygulaması: Bars

Her geçen gün teknolojiye ve trendlere uyum sağlamaya çalışan Facebook geçtiğimiz yıl özüne dönerek üniversite öğrencileri için Campus uygulamasını hayata geçireceğini duyurmuştu. Hatta bu yılın başlarında Türkiye ve dünyada bir anda popüler olan Clubhouse uygulamasına rakip olabileceği konuşuluyordu. Facebook şimdi de Tiktok benzeri yeni bir uygulama üzerine çalışıyor ancak bu uygulama Rapçilere özel!

https://pazarlamasyon.com/facebook-clubhousea-rakip-olabilir/

Facebook’un Ar-Ge grubu NPE geçtiğimiz hafta BARS adlı yeni uygulamasını tanıttı. Rapçilerin profesyonel olarak oluşturulmuş ritimleri kullanarak kendi rap şarkılarını oluşturmasına ve paylaşmasına olanak tanıyan yeni uygulama, Facebook ve NPE ekibinin, müzik video uygulaması Collab'ın piyasaya sürülmesinin ardından müzik alanındaki ikinci lansmanı oldu.

Collab, başkalarıyla çevrimiçi müzik yapmaya odaklanırken, BARS bunun yerine kendi videolarını oluşturmak ve paylaşmak isteyen olası rapçileri hedefliyor. Uygulamada, kullanıcılar profesyonel olarak oluşturulmuş yüzlerce ritimden birini seçebilir, ardından kendi şarkı sözlerini yazabilir ve bir de video çekip kaydedebilecek. BARS ayrıca kullanıcı şarkı sözleri yazarken kullanıcıya otomatik olarak tekerlemeler önerebilecek ve videolara eşlik edecek farklı ses ve görsel filtrelerin yanı sıra bir otomatik ayar özelliği sunacak.

Farklı seviyelerdeki rapçileri buluşturmayı hedefleyen uygulamada 60 saniyelik şarkılar çekilebilecek. Dileyen kullanıcılar videolarını kaydedip sonradan videoları sosyal medya hesaplarında paylaşabilecek. Ayrıca uygulamada Challenge Modu olacak ve dileyen kullanıcılar birbirine meydan okuyabilecek. BARS şimdi beta sürümüyle kullanıcılarını bekliyor.

Kariyer
INBOX, mevzuata uyumlu işlemsel e-posta aracı INBOXNotify’ı tanıttı

E-posta pazarlama servisi INBOX'ın Kurucusu Emin Onur Genç, INBOX'un mevzuata uyumlu işlemsel e-posta aracı INBOXNotify hakkında konuştu.

Bunlar İlginizi Çekebilir