Facebook'un Komşularla Etkileşimi Sağlayan Yeni Özelliği: "Neighborhoods"

Her yeni gün uygulamasında değişikliğe giden ya da yeni bir özellik geliştiren Facebook, bu kez de mahalleler için yerel sosyal ağ hizmeti olan Nextdoor'a çok benzeyen bir özellik geliştirdi.

Kullanıcılarının yerel toplulukla etkileşim halinde olması için Facebook'un geliştirdiği bu özelliğin adı ise "Neighborhoods." Tabii bu özelliği kullanabilmek için 18 yaşından büyük olmak gerekiyor. Etkileşime geçebileceğimiz çevremizdeki Facebook kullanıcılarının bizi daha iyi tanıyabilmesi için ise; ilgi alanları, favori yerler ve biyografi ekleme gibi seçenekler bulunuyor.

https://pazarlamasyon.com/facebooktan-video-destekli-4-dakikalik-yeni-flort-uygulamasi/

Aynı zamanda bu özellik, bölgedeki favori restoranlara oy vermek için anket üyeleri oluşturma yeteneği ekleyebilme gibi birkaç özelliğe de sahip. Kullanıcılar birbirleriyle yakınlık kurduğu takdirde ise düzenleyebilecekleri farklı etkinlikler bekliyor.

Şimdilik sadece Kanada'daki Facebook kullanıcılarının kullanabildiği bu özellik yakın zamanda ABD'nin bazı eyaletlerinde de kullanıma başlatılacağı biliniyor. Birçok ülkeye göre komşularımızla daha yakın iletişime sahip olduğumuz için dijital ortamda böyle bir özelliğe ihtiyacımızın yokmuş gibi gözükmesi, akıllara "Acaba bu özellik ülkemizde ne kadar kullanılır?" sorusunu da getiriyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir