Facebook ve Instagram Alev, Patlıcan ve Şeftali Emojilerini Yasaklıyor

Bu yeni kurallara göre, patlıcan, şeftali ve alev emojileri, yorumlarda kullanılamayacak.

Patlıcan, şeftali ve alev emojileri yorum olarak atıldığında Facebook ve Instagram tarafından silinecek. Kurallar ağustos ayında getirilmiş ancak ilk olarak yetişkinler için çıkarılan bir dergi tarafından yeni tespit edilmiş. Bu bağlamda spesifik ve yaygın kullanılan cinselliği çağrıştıran emojiler artık cinsellikle ilgili ifadeler ile aynı kategoride yer almayacak. 

Ek olarak, kullanıcılar çıplaklık sansürlemek için emoji kullandıkları fotoğraflarını yayınlayamayacak ve takipçilerine pornografik içeriğe yönlendiren bağlantı paylaşamayacak.

Bir Facebook sözcüsü, yetişkinlere yönelik yayın yapan bir dergiye yaptığı açıklamada, kılavuzlarındaki son güncellemenin platformdaki sistematik değişikliklerin bir parçası olduğunu söyledi. Facebook sözcüsü, "Bu güncellemeyle politikanın kendisi veya onu nasıl uygulattığımız konusunda hiçbir şey değişmedi. Sadece topluluğumuz tarafından daha net anlaşılması için dili güncelledik" dedi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir