Facebook, Uygulamalarında Alışveriş Dönemini Başlatıyor

Dijitalleşmenin hız kazanmasıyla neredeyse her platformda alış veriş yapabilmek mümkün hale geldi. Çeşitli alternatiflerle kullanıcılarına alış veriş hizmeti sunan Facebook, bu kez de Instagram ve WhatsApp gibi uygulamalarında alış veriş dönemini başlatmaya hazırlanıyor.

Facebook'un WhatsApp'ı satın aldıktan sonra WhatsApp'ın sürekli bir gelişim ve değişim sürecinde olmasına kullanıcılar alışmıştı. Alış veriş özelliğinin WhatsApp'a da gelecek olmasıyla birlikte artık kullanıcıların Facebook'ta olduğu gibi burada da alış veriş yapabilmeleri mümkün hale geldi. Facebook'ta bulunan Mağazalar'ın WhatsApp'a da gelmesinin ardından kullanıcılar, bir ürünü satın almadan önce satıcıyla iletişime geçebilme özelliğini kullanabilecekler. Facebook'un bilgilerine göre şu anda aylık 300 milyondan fazla ziyaretçi Shops'u kullanıyor ve bu özelliğin WhatsApp'a gelmesi ile birlikte sayının artış göstermesi bekleniyor.

Instagram'da ise görsel arama özelliği sayesinde, Google Lens özelliğine benzer bir özellik olarak kullanıcıları görsellerde rastladıkları ürünlere ulaştırmayı hedefliyor. Bu özellik ile birlikte kullanıcılar, beğendikleri veya satın almak istedikleri ürünlere kolay bir şekilde ulaşabilirler.

Kariyer
INBOX, mevzuata uyumlu işlemsel e-posta aracı INBOXNotify’ı tanıttı

E-posta pazarlama servisi INBOX'ın Kurucusu Emin Onur Genç, INBOX'un mevzuata uyumlu işlemsel e-posta aracı INBOXNotify hakkında konuştu.

Bunlar İlginizi Çekebilir