Facebook Pay'in yerini alan Meta Pay'in özellikleri

Meta, internet sitesi üzerinden Facebook Pay altyapısını güncellediğini ve ismini Meta Pay olarak değiştirdiğini belirtti.

Metaverse'ün oldukça popüler bir kavram haline gelmesiyle, her geçen gün yeni bir gelişmeyle karşılaşıyoruz. Metaverse ile özdeşleşmiş olan Meta ise metaverse'te ekonomik bir temel oluşturmaya devam ediyor. Bir elektronik ödeme sistemi olan Facebook Pay, kullanıcılarının Facebook üzerinden ödeme yapmasını yada para almasını sağlıyordu. Geçtiğimiz gün ise Meta, internet sitesi üzerinden Facebook Pay altyapısını güncellediğini ve ismini Meta Pay olarak değiştirdiğini belirtti. Facebook Pay’in hali hazırda sunduğu tüm işlevleri yerine getirecek olan Meta Pay, metaverse teknolojilerini destekleyecek ve metaverse'te parasal işlemler için kullanılacak bir dijital cüzdan olarak tasarlanmış durumda. Meta CEO'su Mark Zuckerberg, Meta Pay ile ilgili yaptığı açıklamada müziklerden sanal etkinliklere kadar her şeyde Meta Pay'in kullanılabileceğini ifade ediyor. 

metapay-1

Piyasadaki NFT ve kripto para cüzdanlarına oldukça benzer işlevleri yerine getiren Meta Pay, internet kulanıcıları için dijital dünyadaki kimliklerini, sahip oldukları dijital öğeleri ve ödeme sistemlerini bir arada yönetebilmelerine imkan sağlayacak. Kısaca sahip olduğunuz dijital ürünler için Meta Pay, bir 'sahiplik kanıtı' olacak. Bu da sahip olduğunuz dijital varıkların daha güvenli bir şekilde saklamanızı sağlayacak.

Bunu inşa etmek için sabırsızlanıyoruz

metapay-2

Mark Zuckerberg, Facebook üzerinden yaptığı açıklamada Meta Pay ile ilgili olarak "Bugün Facebook Pay'i Meta Pay olarak değiştirmenin ilk adımı atıyoruz. Facebook Pay; Facebook, Instagram, WhatsApp, Messenger ve Facebook Pay'i kullanabileceğiniz başka herhangi bir yerde alışveriş yapmak, para göndermek ve bağış yapmak için aynı şekliyle kalacaktır. Ancak mevcut özelliklerin ötesinde, yeni bir şey üzerinde çalışıyoruz: kimliğinizi, sahip olduklarınızı ve nasıl ödeme yaptığınızı güvenli bir şekilde yönetmenizi sağlayan metaverse için bir cüzdan. Gelecekte oluşturmak veya satın almak isteyebileceğiniz her türlü dijital ürün olacak; dijital giyim, sanat, video, müzik, deneyimler, sanal etkinlikler ve daha fazlası. Sahiplik, özellikle bu öğelerden bazılarını farklı hizmetlerde yanınıza almak istiyorsanız önemli olacaktır. İdeal olarak, herhangi bir metaverse deneyimine giriş yapabilmelisiniz ve satın aldığınız her şey tam orada olmalıdır. Oraya ulaşmanın uzun bir yolu var, ancak bu tür bir birlikte çalışabilirlik, insanlar için çok daha iyi deneyimler ve içerik oluşturucular için daha büyük fırsatlar sunacak. Yani, dijital ürünlerinizi kolayca kullanabileceğiniz daha fazla yer, onlara daha fazla değer vereceksiniz, bu da içerik oluşturucular için daha büyük bir pazar yaratıyor. Ne kadar kolay işlem yapabiliyorsanız, içerik oluşturucular için de fırsat o kadar büyük olmalıdır. Bunu inşa etmek için sabırsızlanıyoruz." ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir