Facebook Messenger'a yeni bir gizlilik özelliği

Facebook Messenger'da yapılacak olan değişikliklerle, sohbetin ekran görüntüsü alındığı taktirde kullanıcıya bildirim gönderilecek.

Snapchat'ten aşina olduğumuz bir özellik olan, mesajlarınızın ekran görüntüsünün alınması halinde bunun bildirim olarak size iletilmesi artık Facebook Messenger için de geçerli olacak. Facebook'un gizliliği ve güvenliği artırmayı planladığı bu değişiklikle beraber, gönderilen mesajların sadece siz ve karşı tarafın görmesine imkan sağlayan, mesajlarınızın gizliliğini koruyan uçtan uca şifreli (E2EE) grup sohbeti ve çağrılarını da kullanıma sunacak.

Ekran görüntüsünün alınması halinde, kullanıcının karşısına, konuşmayı engelleme ve bildirme olanağı tanıyan seçenekler de çıkacak.

Bunun yanında, Meta'nın kurucusu Mark Zuckerberg, şifreli sohbetlere GIF’ler, çıkartmalar ve tepkiler de ekleyeceğini açıkladı. Yapılan bu yeniliklerle beraber şifreli sohbet daha kullanılabilir bir hâl alacağa benziyor.

Hem web için hem de mobil platformlar için geçerli olacak bu değişiklikler, ilerleyen haftalarda kullanıma sunulacak.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir