Facebook logosunu değiştirdi; bakalım farkı anlayabilecek misiniz?

Meta, geçtiğimiz saatlerde Facebook'un logosunu değiştirdiğini açıkladı.

Meta, geçtiğimiz saatlerde Facebook'un logosunu değiştirdiğini açıkladı. Bu adım, Facebook'un yeniden markalaşma yolculuğunun bir parçası olarak öne çıkıyor. Ancak, bu hamlenin markanın genel dönüşümünün sadece bir parçası olduğunu belirtmekte fayda var.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pazarlamasyon (@pazarlamasyoncom)'in paylaştığı bir gönderi

Yeniden markalaşma süreci, yazı tipi ve tepki emojileri gibi çeşitli alanlarda da yenilikler içeriyor. Bu, Meta'nın kullanıcılarına daha özgün ve çağdaş bir deneyim sunma taahhüdünün bir yansıması olarak karşımıza çıkıyor.

Radikal bir değişiklik olmamasının bir nedeni var

Facebook, logosunun ikonik bir simge haline geldiğinin ve kullanıcıların hafızalarında bu logonun yer ettiğinin farkında. Bu nedenle, logoyu radikal bir şekilde değiştirmeyi tercih etmedi. Eski logoda açık mavi tonlardan koyu maviye doğru bir geçiş bulunurken, yeni logo daha sade ve düz bir tek renge sahip. Bununla birlikte, geri kalan detaylar neredeyse aynı kalmış gibi görünüyor.

Geçmişten günümüze Facebook logoları

facebook-logo

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir