Facebook, Kullanıcılarının Canlı Yayınla Alışveriş Yapabilmeleri için Livestream Özelliğini Başlattı

Covid-19 salgını sebebiyle alışveriş davranışlarımızda da büyük bir değişiklik oldu. Mağazaların kapanmasıyla birlikte fiziksel alışverişlerimizin azalması bizleri online alışveriş platformlarına yönlendirdi. Kullanıcıların taleplerini karşılayabilmek için ise alışveriş platformları, altyapılarında çeşitli değişiklikler ve alışveriş deneyimini kaliteli hale getirebilmek için yenilikler sunmaya başladı.

https://pazarlamasyon.com/facebookun-komsularla-etkilesimi-saglayan-yeni-ozelligi-neighborhoods/

Facebook ise farklı bir deneyim sunmak amacıyla karşımıza çıkarak online alışverişlerimizi, fiziksel alışverişlere en yakın hale getirmek için kullanıcılarına yeni bir özellik sunuyor. Livestream olarak adlandırılan özellikte; 21 Mayıs 16 Temmuz tarihleri arasında, Cuma günleri markaların Facebook sayfaları aracılığıyla güzellik ve moda markalarının alışveriş yapılabilir canlı videolarına yer verecek.

Kullanıcılar bu canlı yayınlarda yeni ürünler bulabilir, beden ve kalıplar hakkında sorular sorabilir ve gerçek zamanlı olarak ipuçları alabilir. Şirket, müşterilerin akışta yer alan ürünlere dokunarak ve Facebook üzerinden istedikleri ürünleri satın alabileceklerini söyledi. Platforma şimdilik Clinique, Sephora, Bobbi Brown Cosmetics ve Abercrombie & Fitch gibi markaların ürünleri yer alıyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir