Facebook, Instagram Lite'ı Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor

Veri kullanımın çok fazla olduğu Instagram'a küçük boyutlu yeniden yapılandırma geliyor. Facebook, 30MB yerine 2MB gerektiren bir uygulama olan Instagram Lite'ı resmen başlattığını duyurdu. Instagram mini-me, gelişmekte olan ülkelerde piyasaya sürüleceği söylenirken Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere 170 ülkede piyasaya sürülüyor.

https://pazarlamasyon.com/instagram-kullanicilari-yeme-bozukluklari-ile-ilgili-kaynaklara-yonlendirecek/

Daha önce Instagram Lite'ı duyanınız olmuştur. Instagram Lite'ın ilk olarak 2018'de piyasaya sürülmüştü ancak 2019'da Play Store'dan kaldırıldı. Önceki sürüme benzer şekilde, yeni Instagram Lite, indirme hızlarının yavaş olduğu alanlar için bir çözüm olarak hizmet vermeyi amaçlıyor.

Yeni Instagram Lite ile kullanıcılar yalnızca içerikleri görebilecek fakat fotoğraf ve video gibi gönderiler yayınlayamayacak. Aynı zamanda hikayeleri görüntüleyip oluşturabilecekler. Bunun dışında Reels, IGTV videolarına ve keşfet sekmesine de ulaşabilecekler. Gece modu gibi bazı özellikler de eksik fakat Instagram bunu daha sonra Lite uygulamasına getirmeyi planlıyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir