Facebook için NFT desteği: Neler değişecek?

Yakın zaman önce Meta, Facebook için dijital koleksiyon desteğini seçili içerik oluşturucularla test etmeye başladığını duyurdu.

Daha önce sizlere duyurduğumuz üzere, Instagram, uzun süredir beklenen NFT adımını atarak ve uygulama için NFT özelliğini test etmeye başlamıştı. Instagram’ın günümüzdeki başkanı Adam Mosseri tarafından, test aşamasında olan bu özellik sayesinde, ilerleyen zamanlarda Instagram kullanıcılarının uyulama üzerinden paylaştıkları NFT'lerin sıradan bir gönderi gibi ana akışta görüntülenebileceği ve ücretsiz olarak sergilenebileceği açıklanmıştı. Şimdi ise Meta, Facebook için de dijital koleksiyon desteğini seçili içerik oluşturucularla test etmeye başladığını duyurdu. Bu gelişmeyle NFT trendine ayak uydurmaya çalışan Meta, test aşamasında olan özellik sayesinde, Facebook kullanıcılarının mevcut NFT'lerini "dijital koleksiyon" etiketiyle yeni bir sekme altında profillerine ekleyebilmelerini amaçlıyor.

facebook-nft

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, yakın zaman önce yaptığı açıklamada, sosyal medya ağının ilerleyen zamanlarda NFT'leri destekleyeceğini belirtmişti. Görünene göre Zuckerberg, NFT'lerin gelecek için potansiyel vadettiğine ve gelecekte daha fazla sosyal medya ağında NFT desteği görebileceğimize inanıyor. Bu açıklamadan, ilerleyen zamanlarda Meta'nın daha fazla sosyal ağına NFT desteğini entegre ettiğini göreceğimizi söyleyebiliriz. Konuya ilişkin olarak Meta ürün müdürü Navdeep Singh, yakın zaman önce paylaştığı bir tweet'de dijital koleksiyon desteğinin ekran görüntülerine yer verdi. Paylaşılan görüntülere göre, ziyaretçiler bir kullanıcıya ait Facebook profilindeki NFT’lere tıkladığında, dijital koleksiyonun yaratıcısı ve NFT'ler ile ilgili ayrıntılı bilgilere erişebilecekler. 

Son olarak Instagram’daki NFT’ler, Solana ve Flow desteği ile desteklendi ve hem Ethereum hem de Polygon’da barındırılan dijital koleksiyonlarla birlikte geliyor. Facebook’taki NFT’lerin de bu yapıya benzer bir şekilde karşımıza çıkması bekleniyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir